2010 Balandžio 27

Prezidentė generalinio prokuroro kandidatūrą teiks artimiausiu metu

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui naujo generalinio prokuroro kandidatūrą artimiausiu metu, teigia šalies vadovės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

Pasak jo, laikinai Generalinei prokuratūrai vadovaujančiam Raimondui Petrauskui “užtenka įgaliojimų ir kompetencijos”. Tuo metu daugumai teisėsaugos pareigūnų “trūksta motyvacijos siekti karjeros”.

“Reikia pripažinti, kad daliai pareigūnų trūksta motyvacijos siekti karjeros, ir susitikimai su atskirais prokurorais ir teisėsaugos atstovais rodo, kad patys pareigūnai nebesiekia karjeros aukštumų (…). Tikimės kad naujas generalinis prokuroras atitiks lūkesčius, kad laikas keistis, laikas sistemą peržiūrėti. Dėl to prezidentė norėtų atsargiai ir atsakingai parinkti kandidatą, tad paieškos truks tiek, kiek reikės, tačiau (…) kandidatas bus teikiamas Seimui pačiu artimiausiu metu”, – “Žinių radijo” laidoje “Pozicija” tikino J.Markevičius.

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Šis postas laisvas nuo vasario vidurio, kai iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...