Veidas.lt Veidas.lt
Atsistatydina Kauno apygardos teismo pirmininkas

Po parašų klastojimo skandalo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos iš pareigų nutarė trauktis Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.

Prezidentūros Spaudos tarnyboje BNS patvirtino, kad gautas A.Milinio prašymas jį atleisti iš pareigų.

Antradienį prezidentė pareiškė, kad teismo pirmininkas turėjo žinoti apie galimą parašų klastojimą po teismo sprendimais, tačiau persiuntė įtarimus sukėlusio Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Arvydo Stankaus prašymą atleisti iš pareigų savo noru, neinformuodamas apie pradėtą tyrimą.

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo teisėjų parašų klastojimo Kauno apygardos teisme, reaguodama į Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus pareiškimą.

G.Kryževičius viešai pranešė, kad Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas A.Stankus galėjo suklastoti kolegų parašus po nutartimis dėl suimtųjų paleidimo. Apie galimą klastojimą pranešė kartu su A.Stankumi kolegijose dirbę Regina Cemnolonskienė ir Kęstutis Dargužis.

Teisėjų parašai galėjo būti suklastoti mažiausiai trijose bylose, kuriose spręstas klausimas dėl lygtinio paleidimo iš įkalinimo vietų anksčiau laiko. Tai pat tikrinami duomenys dar dėl 14-os bylų, kurias tyrusioms kolegijoms vadovavo A.Stankus. Išsiaiškinta, kad dviejose iš jų kyla abejonių dėl priimtų verdiktų.

K.Dargužis ir R.Cemnolonskienė tvirtino, kad priimtos nutartys nesutampa su tuo, kas parašyta pačiose nutartyse – esą kolegija buvo nusprendusi atmesti apeliacinius skundus, tačiau rezoliucinėse dalyse buvo parašyta, kad skundai yra tenkinami, taip pat ant tokių nutarčių galėjo būti suklastoti teisėjų parašai. Skundęsi nuteistieji dėl to buvo paleisti anksčiau.

Daugiau šia tema:

Komentuokite