2010 Liepos 27

ŠMM

Prezidentė abejoja universitetų reitingavimo būtinybe

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė abejojanti prieštaringai įvertinta universitetų reitingavimo sistemos būtinybe bei iškėlė Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atsakomybės klausimą.

“Reitingavimą užsakė ministerija, jį įvertino tokia suma. Nežinau, į ką reikėtų labiau kreipti kritiką – ar į tą, kas duoda, ar į tą, kas gauna”, – žurnalistams sakė prezidentė.

“Aš labai labai abejoju pirmiausia jau tokio reitingavimo būtinybe, o jau nekalbu iš viso apie tokią kainą. Manau, kad abi pusės neatrodo etiškai ir gražiai”, – pridūrė prezidentė.

Pernai ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą laimėjo parlamentaro konservatoriaus Manto Adomėno įsteigtas Demokratinės politikos institutas (DPI). ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų.

DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

ŠMM teigimu, aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrimas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Gegužės pabaigoje M.Adomėnas ir DPI paskelbė savo atlikto aukštųjų mokyklų reitingavimo rezultatus. Parlamentaras pripažįsta, kad šis tyrimas atliktas pagal anksčiau sukurtą metodiką, naudotą jau kelerius metus. Jis taip pat teigė, kad šiemet rengiant reitingą tyrimų bendrovei nemokėta, nes paskelbti reitingai nesantys konkursinio projekto dalis.

Tuo metu ŠMM atstovai BNS teigė, kad paskelbtas valstybinių universitetų bei valstybinių ir nevalstybinių kolegijų reitingai yra jau atlikta projekto dalis, nors už šį darbą kol kas pinigai nepervesti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  “ŠMM teigimu, aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrimas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.”

  O kitaip sakant, pinigai bus paimti iš mokesčių mokėtojų kišenių.

  Aš linkęs pritarti prezidentei – ta sistema nesąmonė yra ir neparodo realaus universiteto vaizdo (tik tai, ką sako jo rektoriai/dekanai, etc. ir kiek žmonių jame studijuoja, o ne studijų kokybes. Norint kokybės – vykstam į Harvardą, Jeilį, Oksfordą, Kembridžą, galų gale – Maskvos universitetą :D ).


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...