2010 Rugpjūčio 25

ŠMM

Prezidentė laukia G. Steponavičiaus sprendimų dėl paramos DPI

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako labai kritiškai vertinanti situaciją, kai Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nusprendė skirti 2,5 mln. litų paramą Demokratinės politikos instituto (DPI) parengtam aukštųjų mokyklų reitingavimo projektui.

Dėl šio projekto laimėtojo prieštaringų vertinimų kilo paaiškėjus, jog su institutu susijęs parlamentaras Mantas Adomėnas, kuris, skiriant paramą, buvo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys.

Nors švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako, kad ministerijos atsakingą požiūrį į situaciją rodo sustabdytas pinigų išmokėjimas institutui, prezidentė trečiadienį pareiškė iš ministro laukianti sprendimų.

“Šis incidentas iš tiesų buvo labai rimtai svarstomas, aš esu labai kritiška šitos situacijos atžvilgiu. Ir manau, kad ministras puikiai supranta situaciją ir priims atitinkamus sprendimus”, – žurnalistams trečiadienį sakė šalies vadovė.

Pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba vis dėlto nusprendė nepradėti. Dėl galimo buvusio instituto vadovo parlamentaro M.Adomėno interesų supainiojimo ji kreipėsi į Seimą.

G.Steponavičius antradienį teigė, kad sulaukęs etikos sargų išvadų priims “ryžtingą sprendimą”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...