2010 Spalio 07

Ignalinos meras

Premjero ir ministro kalbos apie Ukmergę prasilenkia su Konstitucija

veidas.lt

Vyriausybės vadovas ir teisingumo ministras duodami interviu žiniasklaidai, Ignalinos mero Bronio Ropės nuomone, peržengė visas įmanomas politinio korektiškumo ribas. Anot jo, premjeras atvirai naudoja verslininkų argumentus ir preziumuoja, kad savivaldybė pralaimės ne tik civilinę bylą prieš privatų monopolininką, su kuriuo yra nutraukta šilumos tiekimo sutartis, bet ir turės sumokėti tariamas kompensacijas privatininkui. Tuo tarpu teisingumo ministras teigė, kad savivaldybė neteisėtai perėmė katilines, nors ji tai atliko vadovaudamasi teismo sprendimu.

“Daugiau nei keista, Vyriausybė ima kištis į savivaldos ir teismų darbą. Toks atviras centrinės valdžios jėgos demonstravimas, mano manymu, yra Konstitucijos pažeidimas, nes ji laiduoja savivaldos ir teismų laisvę. Įdomu, kaip elgsis teismų teisėjai, nagrinėdami su Ukmergės savivaldybe susijusius ieškinius, kai teisingumo ministras viešai pareiškia, kad viskas čia aišku, ir dėl visko kalta savivaldybė?”, – retoriškai klausė B. Ropė.

Ignalinos rajono savivaldybės mero teigimu, jei savivaldybė nesilaikė įstatymų, pirmiausia apie tai turėtų prabilti Vyriausybės atstovas Vilniaus regione, tačiau ne aukščiausi šalies pareigūnai, kurie, akivaizdu, nėra susipažinę su situacija rajone.

“Akivaizdu, kad valstybinės institucijos imasi ginti verslo interesus, pamiršdamos gyventojus ir pamindamos savivaldos teisę pačiai priimti sprendimus. Griebiamasi paskutinio šiaudo – kalbama apie teisėtumą, tačiau girdimi tik verslininkų argumentai. Pamirštama, kad šildymas ir karštas vanduo gyventojams jau yra tiekiamas, ir tai savivaldybės savarankiška funkcija, o ginčai tarp verslininkų ir savivaldybės sprendžiami teismuose. Būtent jie ir turi nuspręsti vienų ar kitų veiksmų teisėtumą”, – teigia Ignalinos rajono meras B. Ropė.

Mero nuomone, Vyriausybės nariai, vietoj to, kad politikuotų ir spręstų už teismus, turėtų imtis visų priemonių, kad valstybinės institucijos netrukdytų savivaldybei tiekti šilumą gyventojams ir nenukentėtų Ukmergės žmonės, tinkamai organizuotų policijos darbą, ne deklaruotų, o realiai gintų viešą interesą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. boba boba rašo:

    Juokinga skaitriti kazkokiu Ignalinos meru komentarus, kai jie nera isigiline i situacija. Teisingumo ministras gal daugiau zino, uz eilini kazkokio kaimo mera.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...