2010 Spalio 26

Mokesčiai

Premjeras: TVF rekomendacijos geros, tačiau naujų mokesčių neplanuojame

veidas.lt

Nepaisant Tarptautinio valiutos fondo rekomendacijų apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą ir automobilius, Lietuvos premjeras teigia, jog kol kas neplanuojama įvesti naujų mokesčių. Neįvykdžius kitų metų pajamų plano, anot Andriaus Kubiliaus, kitų metų viduryje yra numatyta galimybė peržiūrėti biudžetą.

“Mes kol kas neplanuojame kokių nors naujų mokesčių įvedinėti”, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras, komentuodamas pirmadienį darbą Vilniuje baigusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos siūlymus.

“Jie (TVF ekspertai – BNS) tą patį kartojo ir pavasarį. Tokie pasiūlymai turi racijos ir yra daug argumentų, kodėl jie turėtų būti įgyvendinami ir jie yra įgyvendinami daugelyje Europos valstybių, bet mes manome, kad šiuo metu mes to neplanuotume dar daryti”, – aiškino A.Kubilius.

Pasak premjero, jei pajamų pakankamai surinkti nepavyktų, tiek išlaidų mažinimas, tiek papildomų pajamų ieškojimas būtų “tie instrumentai, kuriuos turėtume panaudoti”. A.Kubiliaus teigimu, nors jis ir pritaria nekilnojamo turto mokesčiui, tam Seime nepakanka daugumos.

“Reikia, kad Seime būtų pakankama dauguma, kuri pritartų tokiam siūlymui. Aš tikrai pasisakau už tokį mokestį, bet tam tikrai nepakanka vien mano balso. Kaip tik paskutiniame posėdyje mūsų partijos taryba yra pasiūliusi Seime priimti sprendimus, kuriais būtų apmokestintas didelės vertės turtas, taigi tos diskusijos toliau tęsis”, – kalbėjo premjeras.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė taip pat teigia palaikanti TVF pasiūlymą įvesti nekilnojamojo turto NT ir automobilių mokesčius, tačiau, jos teigimu, jų nebus, kol nebus rastas politinis sutarimas.

“Netgi jeigu neturėtumėm deficito problemos, būtų vertinga svarstyti, ar nereikėtų kai kurių esamų mokesčių elementų pakeisti šitais mokesčiais. Faktas, kad Vyriausybė tų pasiūlymų neteikia dėl to, kad dėl jų nėra politinio sutarimo. Ir kol jo nebus, tol tų sprendimų nebus”, – antradienį po Lietuvos pramonininkų konfederacijos posėdžio žurnalistams sakė I.Šimonytė.

Tarp TVF siūlymų – panaikinti išimtis apmokestinant pensijas, indėlių palūkanas ir kitas iš kapitalo gaunamas pajamas. Premjero teigimu, šie pasiūlymai svarstytini, tačiau ir jų Vyriausybė šiuo metu nesvarsto. Anot jo, šiuo metu, kol nėra išspręsta šešėlinės ekonomikos ir kontrabandos problema, svarstyti naujus mokesčius yra “neracionalu”.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė abejojanti, ar artėjant rinkimams, valdantiesiems užteks politinės valios mažinti deficitą. Valdančioji koalicija kol kas nežada ilginti ir pensijos amžiaus.

Dar iki šių metų vidurio tikėtasi, kad nekilnojamojo turto mokestis įsigaliotų 2011 metais. Finansų ministrė Ingrida Šimonytė šį mėnesį teigė, kad anksčiau ar vėliau toks nekilnojamojo turto mokestis turės būti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...