2011 Gruodžio 15

A. Kubilius apie naujus mokesčius

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius sako tikįs, kad kitą savaitę parlamentarai patvirtins 2012-ųjų metų valstybės biudžetą su naujais nekilnojamo turto, prabangos, indėlių palūkanų mokesčiais.

Tuo tarpu prabangių ar didelės galių automobilių apmokestinimo klausimas gali būti keliamas po Naujųjų metų.

Trečiadienį beveik tris valandas pas Seimo pirmininkę Ireną Degutienę vykęs valdančiosios koalicijos lyderių pasitarimas dar neatnešė konkrečių rezultatų.

Ketvirtadienį “Žinių radijuje” kalbėdamas A. Kubilius sakė, kad su partneriais tikimasi priimti sprendimus, kitą savaitę turi būti patvirtintas valstybės biudžetas, o viešųjų finansų deficitas kitąmet negali viršyti 3 proc. bendrojo vidaus produkto.

“Aš manau, kad didesnė dalis iš tų mokesčių bus tvirtinama dabar. Galbūt, jeigu nepavyks rasti tinkamiausio techninio sprendimo dėl kurio nors vieno iš jų, šiek tiek daugiau gal bus ginčijamasi dėl prabangių automobilių arba didelės galios automobilių apmokestinimo, bet vėlgi ieškoma tinkamų sprendimų, tai gali būti kažkurie iš jų svarstomi vėliau, bet tai nekeičia pamatinių dalykų, kad deficitas negali viršyti 3 proc. ir pensijas atkuriame maksimaliai”, – kalbėjo A. Kubilius, klausiamas, ar biudžetas bus tvirtinamas su naujais – prabangos, nekilnojamo turto, kitais – mokesčiais.
A. Kubilius atmetė kritiką dėl mokesčių reformos chaotiškumo.

Anot premjero, su liberalais dėl pervedimų į privačius antros pakopos pensijų fondus stabdymo artėjama prie kompromisinio varianto – esą jau nekalbama apie atskaitymų į pensijų fondus visišką stabdymą, o tik apie laikiną sumažinimą. Pervedimai į privačius pensijų fondus gali būti sumažinti 0,5- 1 proc.
Antradienį Seimas po pateikimo “palaimino” Mokesčio už transporto priemones įstatymo projektą, kuris skirtas “prabangai” apmokestinti, po pateikimo pritarė siūlymui 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinti didesnes nei 200 litų per metus palūkanas, gaunamas už vertybinius popierius, bankuose laikomus indėlius ir suteiktas paskolas. Linkstama 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinti didesnės nei 1 mln. litų vertės turtą. Seimas taip pat buvo linkęs kitais metais nepervesti į kaupiamuosius pensijų fondus 2 proc. “Sodros” įmokų. Tačiau parlamentarai iki pavasario atidėjo sprendimą dėl progresinių mokesčių įvedimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...