2010 Gruodžio 01

Politika

Premjeras: sunkmetis tęsiasi, pensijų nedidins

veidas.lt

Seimui ketinant nuo kitų metų vėl didinti sumažintas pensijas, premjeras pareiškė, jog ekonomikos sunkmetis tęsiasi ir šaltinių didinti pensijas bei atlyginimus biudžetininkams nėra.

“Remiantis ta pačia Konstitucinio teismo suformuota doktrina, mes traktuojame, kad biudžetine prasme sunkmetis ir toliau tęsiasi ir toliau išlaidos planuojamos labai labai atsakingai”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis pripažino, jog Seimas kol kas negalės balsuoti dėl pensijų grąžinimo į prieškrizinį lygį, nes “nenurodo, jokių šaltinių, iš ko tai galėtų būti padengta”.

Vyriausybė trečiadienį patikslino kitų metų valstybės biudžeto projektą, kuriame planuojamos valstybės biudžeto pajamos ir išlaidos iš esmės nesikeičia, o pinigų padidintoms pensijoms nenumatoma.

“Papildėme biudžeto įstatymą preambule, kurioje labai aiškiai įvardijome, kad pagal Konstitucinio teismo suformuotą doktriną mes negalime traktuoti, kad ekonominis sunkmetis būtų pasibaigęs, taip pat išdėstyti pagrindiniai argumentai, kodėl biudžete negalime didinti deficito, didinti skolos”, – kalbėjo A.Kubilius.

Patikslintame projekte apie 50 mln. litų skirta papildomai kai kurioms programoms ir projektams finansuoti, tačiau pinigai skiriami mažinant arba perskirstant kitų programų lėšas, pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

Vyriausybė pažymi, kad vėl padidinus atlyginimus biudžetininkams bei pensijas, kitų metų išlaidos didėtų daugiau nei 1,6 mlrd. litų.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė yra pareiškusi, kad pensijų didinimas nuo kitų metų keltų grėsmę Lietuvos socialinei sistemai.

Tačiau Seime liko vienas balsavimas priimti įstatymą, pagal kurį nuo kitų metų į 2009 metų lygį būtų atstatytos dėl krizės sumažintos įvairios pensijos, nors to nenumato Vyriausybės parengti kitų metų valstybės ir “Sodros” biudžetai.

Iki šiol valdantiesiems pritrūkdavo balsų atmesti įstatymą – Seimas po svarstymo vieno balso persvara pritarė parlamentaro Vidmanto Žiemelio siūlymui vieneriais metais sutrumpinti sumažintų pensijų mokėjimą.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos dvejus metus – iki 2011-ųjų pabaigos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...