2011 Balandžio 06

Lietuva

Premjeras: koalicijos partneriai siūlo pensijas atstatyti tik iš dalies, didinti biudžetininkų algas

veidas.lt

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako trečiadienį iš kai kurių koalicijos partnerių išgirdęs siūlymą sumažintas pensijas nuo kitų metų atstatyti tik iš dalies. Jie tai pat siūlo jau kitąmet didinti valstybės tarnautojų atlyginimus.

“Kai kurie koalicijos partneriai – liberalesnieji koalicijos partneriai – šiandien iškėlė tokią mintį, kad galbūt nereikėtų numatyti pilno pensijų atstatymo, kai baigsis pensijų laikino sumažinimo įstatymo galiojimas šių metų pabaigoje, o dalį tų lėšų galbūt galima būtų skirti ir viešojo sektoriaus atlyginimų didinimui”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu pats premjeras pripažino manantis, kad pensijos nuo kitų metų turėtų sugrįžti į 2009 metų lygį.

Jo teigimu, sumažintų pensijų atstatymui reikės maždaug 600 mln. litų.

Seimo Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos seniūnas Algis Čaplikas trečiadienį po Vyriausybės koalicijos pusryčių žurnalistams sakė manantis, kad didinti pensijas būtų galima iš augančio valstybės biudžeto, be to, jau reikia pradėti kalbėti ir apie valstybės tarnautojų, policininkų, mokytojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimą.

Paklaustas, kaip liberalcentristai įsivaizduoja pensijų atstatymą nekeičiant mokesčių, A.Čaplikas nurodė, kad tai būtų galima padaryti augančios ekonomikos sąskaita.

Pasak liberalcentristo, gilesnė diskusija apie pensijų grąžinimą ir valstybės tarnautojų, policininkų, mokytojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus prasidės po poros savaičių, Finansų ministerijai pateikus kitų metų biudžeto prognozes.

Prezidentė Dalia Grybauskatė vasario viduryje pareiškė, kad Vyriausybė jau kitąmet turėtų gražinti pensijas į prieškrizinį lygį. Anot prezidentės, Vyriausybė turės rasti lėšų pensijas grąžinti į iki 2009 metais buvusį lygį.

Pensijas sumažinęs įstatymas turėtų nustoti galioti 2012 metų pradžioje – tuomet pensijos ir kitos socialinės išmokos vėl grįš į iki 2009 metais buvusį lygį.

Pernai liepą Vyriausybė patvirtino sumažintų pensijų kompensavimo tvarkos koncepciją ir pagal ją bus parengtas įstatymo projektas. Vyriausybė anksčiau žadėjo iki šių metų spalio pateikti Seimui įstatymų pataisas dėl sumažintų pensijų kompensavimo.

2009-ųjų pabaigoje Seimas nusprendė, kad dėl krizės sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2012-ųjų pradžios. Seimas jau atmetė visus siūlymus pensijas į 2009 metų lygį grąžinti anksčiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...