2013 Birželio 18

Premjeras ir už, ir prieš automobilių mokestį

veidas.lt


Premjeras Algirdas Butkevičius tęsia tradiciją keisti savo nuomonę po kelis kartus per mėnesį (o kartais ir per dieną) pačiais įvairiausiais klausimais.

Susidaro įspūdis, kad toji nuomonė labai priklauso nuo to, su kuo ministras pirmininkas neseniai kalbėjosi. Štai šių metų vasarį A.Butkevičius buvo prieš automobilių mokestį. Tada jis sakė: “Automobilių mokestis šiuo metu taip aktyviai nebėra svarstomas ir kitose šalyse, taigi ir mes jo nesvarstome.” Bet birželį A.Butkevičius jau pasisako už šį mokestį. Negana to, šią teigiamą nuomonę jau lydi ir veiksmai. Finansų viceministras Vytautas Galvonas pranešė, kad šis mokestis – ne tokia jau tolima ateitis. Dabartinė valdančioji koalicija planuoja, kad automobilių mokestį vertėtų įvesti jau 2015 m. ir tai esą leistų biudžetą papildyti 200 mln. Lt.
Lygiai toks pat nenuoseklus premjeras A.Butkevičius ir progresinių mokesčių klausimu: vienaip jis kalbėjo pernai ir visiškai kitaip šneka dabar. Šiuo metu jis tvirtina nematantis galimybių Lietuvoje įvesti progresinių mokesčių.
Jokio užtikrintumo ir net aiškumo neregėti ir kalbant apie nekilnojamojo turto mokesčius. Ministras pirmininkas tvirtina, kad nekilnojamojo turto mokestis numatytas Vyriausybės programoje, bet artimiausiu metu jo įvesti nežadama, nes nukentėtų pensinio amžiaus gyventojai. O Finansų ministerijos vadovybė dar padaugino sumaišties, pranešdama, kad ministerija jau nuo 2015-ųjų siūlo praplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę (ją praplėtus šį mokestį tektų mokėti visiems, turintiems būstą, kurio vertė didesnė nei pusė milijono litų).
Taigi aišku tai, kad niekas neaišku. Nors premjeras tikina, kad dėl mokesčių reformos jau viskas nuspręsta, iš tiesų dėl daugumos svarbių mokesčių jokio aiškumo dar nėra.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...