2010 Spalio 03

Latvija

Premjeras Dombrovskis – Latvijos dalykiškas technokratas

veidas.lt

Latvijos centro dešiniųjų premjeras Valdis Dombrovskis, kurio partija “Vienybė” įtikinamai laimėjo šeštadienio rinkimus į Seimą, yra laikomas dalykišku technokratu.

Būdamas 39 metų, jis yra jauniausias premjeras Europoje. 2009-ųjų kovą jis grįžo iš Europos Parlamento vadovauti vyriausybei, kai dėl ekonominės krizės subyrėjo ankstesnė centro dešiniųjų koalicija.

Jo grįžimą į Latvijos politiką pavojingos ekonominės krizės metu kai kurie komentatoriai vadino politine savižudybe.

Palyginti necharizmatiškas asmuo arenoje, kurioje netrūksta prieštaringai vertinamų figūrų, jis tapo vienu populiariausių Latvijos politikų, nors ir diegė drakoniškas taupymo priemones pagal tarptautinės finansinės pagalbos Latvijai sąlygas.

“Dombrovskis yra kompetentingas, sąžiningas klerkas, – sakė Latvijos universiteto politologas Nilas Muižniekas. – Pagal Latvijos standartus tai yra laimėjimas”.

Kuklus premjero įvaizdis, regis, patiko išvargusiems rinkėjams, kurių šalis pamažu kyla iš skaudaus nuosmukio, o tai suteikė papildomo pranašumo jo partijai.

“Balsavau už juos, nes Dombrovskis dirba gerai”, – sakė 65 metų moteris vardu Daina, gyvenanti viename Rygos darbininkų klasės rajone.

Šiais metais asmeninių priešiškumų suskaldytoje Latvijos politinėje arenoje V.Dombrovskis padėjo suformuoti bloką “Vienybė” iš jo paties Naujojo laiko partijos ir kitų centro kairės ir centro dešinės judėjimų.

Jis taip pat pelnė Europos Sąjungos centro dešiniųjų lyderių pagarbą už savo darbą valdant krizę.

Fiziko išsilavinimą turintis V.Dombrovskis anksčiau dirbo Latvijos centrinio banko vyriausiuoju ekonomistu. 2002-2004 metais jis buvo finansų ministras, o po to, Latvijai įstojus į ES, buvo išrinktas į pirmąją savo šalies devynių europarlamentarų kohortą.

V.Dombrovskis gimė Rygoje 1971 metų rugpjūčio 5 dieną. Be gimtosios latvių, jis dar kalba anglų, vokiečių, rusų kalbomis, gali susikalbėti ispaniškai.

Tarp jo tinklalapyje nurodytų pomėgių yra krepšinis, slidinėjimas ir nardymas. Jam taip pat patinka žiūrėti amerikiečių brolių Cohenų (Koenų) kultinius filmus ir klausytis įvairios muzikos, pradedant vokiečių rokeriais “Rammstein” ir baigiant britų popmuzikos grupe “Depeche Mode” bei klasikiniais Richardo Wagnerio (Richardo Vagnerio) kūriniais.

V.Dombrovskis yra vedęs. Vaikų jis neturi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. va, va, rašo:

    stai ir yra didziulis skirtumas tarp dvieju ‘braliuku’.Nors Dombrovskis faktiskai daro ta pati ka Kubilius, lietuviai maiso savo premjera su zememis. O Latviai net sugalvojo graziai ji pavadinti – dalykiskas technokratas.Mes ir toliau pilame purvus ant bent kiek protingesniu nei vidutinis ar kvailiausias lietuvis. Taip buvo suniekintas ir apsmeistas prof. VL, dabar su zemes maisomi Kubilius ir Sekmokas. Jau faktiskai visi Vyriausybes nariai sumaisyti su purvais. Tai tik rodo, kad esame menkystos, pavyduoliai ir zemiausios kulturos ar issigimusi, pilna nepilnavertiskumo kompleksu, tauta.Latviai net i Saimos rinkimus isrinko vel desiniuosius politikus, nors zmones suvarzyti taupymais, nepritekliumi. Bet jie mano, o ir mes turime manyti, kad sis laikotarpis laikinas ir greit pasibaigs.O kur dar neprieteliai is kaimyniniu krastu. jie dirba savo griaunamaji darba ir dirbs, mulkindami tauta,kol jiems tarnaus nors vienas lietuvis. O tokiu, deja, yra nemazai. Juk desinieji valdo tik du metus.Bet ju iniciatyvoms kairieji, kurie Lietuva valde 18 nepriklausomybes metu,ir daugeli darbu turejo jau buti atlikti ju valdymo metu, vis kaisiojo ir kaisios pagalius i ratus. Taigi, Lietuva keliasi,bando eiti i prieki, bet su grandinemis ant koju. Uz tai taip letai ateina progresas.Net juokinga girdeti nepmatuotus priekaistus Vyriausybei is Butkeviciaus,bent jau rimciau juos apgalvotu ir sakytu tiesiai – mes nenorime nei energetines , nei kitos nepriklausomybes.Isrinkite mus ir mes zinosime ka daryti su elektra ir dujomis – pagrindiniu juos maitinanciu saltiniu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...