2010 Liepos 14

Tendencija

Prekyba keliasi į kurortus

veidas.lt

Didieji šalies prekybos tinklai vasarą ilgina pajūryje ir kurortiniuose miestuose esančių parduotuvių darbo laiką ir į darbą priima šimtus sezoninių darbuotojų. Pavyzdžiui, “Maxima” tinklas vasarai priėmė net 300 žmonių, panašiai tiek papildomai pasamdė ir “Iki” tinklas. Šie darbuotojai (kurių didelė dalis yra jaunuoliai) dirba poilsiautojų traukos centruose, kuriuose stipriai padidėjo maisto ir plataus vartojimo prekių paklausa.

Palangos, Nidos, Kretingos, Molėtų, Ignalinos, Druskininkų ir Trakų “Maximos” tinklui priklausančių parduotuvių apyvarta birželį, palyginti su geguže, padidėjo 28,5 proc. O štai Šventojoje esančios “Cento” parduotuvės, kaip ir Melnragėje esančio “Ikiuko”, apyvarta per birželį padvigubėjo, o palyginti su pirmaisiais metų mėnesiais, padidėjo netgi keturis kartus. Prognozuojama, jog dar labiau kurortų parduotuvių apyvarta išaugs liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Beje, vasarą po keliasdešimt procentų ar net kartais padidėja ne tik kurortuose esančių didžiųjų prekybos tinklų parduotuvių, bet ir mažų kaimų krautuvėlių apyvarta, ypač turistų pamėgtuose rajonuose (Ignalinos, Utenos, Molėtų, Anykščių ir kt.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. . . rašo:

    Byrstono kurortinis miestelis turi 1 prekybos centra kuris vadinasi ‘CENTO’


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...