2011 Kovo 30

Turgus

Pratęsė 100 proc. kompensacijas kasos aparatams

veidas.lt

Vyriausybė vienam mėnesiui – iki gegužės 1 dienos – pratęsė terminą, per kurį kasos aparatus įsigiję turgaus prekiautojai galės už juos tikėtis šimtaprocentinės kompensacijos.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, šiuo metu kasos aparatus yra nusipirkę apie 400 žmonių – kelis kartus mažiau negu buvo prognozuota, todėl lėšų kompensacijoms pakanka.

I.Šimonytė trečiadienį Vyriausybės posėdyje sakė, kad šis sprendimas leis kasos aparatus suskubusiems nusipirkti žmonėms gauti didžiausias kompensacijas.

“Akivaizdžia matome iš paskutinių savaičių dinamikos, tas procesas yra smarkiai paspartėjęs. Žmonės galbūt kažko lūkuriavo, buvo netikri, kažkuo gąsdinami ar bauginami, ar dar dėl kažkokių priežasčių nesuskubo, tai tikrai siūlome pratęsti šį laikotarpį iki gegužės 1 dienos. Tuomet žmonėms nereikės verstis per galvą”, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje teigė I.Šimonytė.

Premjeras ir ministrai teigia, jog Vyriausybė neatsitrauks nuo sprendimo nuo gegužės turguje įvesti kasos aparatus.

Prašymų Valstybinei mokesčių inspekcijai išmokėti kompensacijas už įsigytus kasos aparatus per pastarąsias kelias dienas padvigubėjo – kovo 28-ąją buvo pateikti 209 prašymai, o trečiadienį – jau 429, pranešė Ministro pirmininko Spaudos tarnyba.

Iš viso iki šiol jau yra pateikta kompensacijų prašymų už daugiau nei 400 tūkst. litų, kurie artimiausiu metu bus patenkinti.

Individualia veikla užsiimantiems gyventojams 100 proc. kasos aparato įsigijimo išlaidų kompensuojama, jei aparatas bus įsigytas, užregistruotas VMI ir pateiktas prašymas kompensacijai iki balandžio pabaigos. Vėliau kasos aparatų įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos tik iš dalies.

Įvesti kasos aparatus apsispręsta įtarus, kad didžiulė maisto prekių turgavietėse apyvartos dalis nuslepiama ir nemokami mokesčiai. Finansų ministerijos apskaičiavimu, su kasos aparatu prekiaujantys žmonės valstybei sumoka vidutiniškai keturis kartus daugiau nei be jo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...