2012 Vasario 19

Kasos aparatai didina apyvartą

veidas.lt


Kasos aparatai maisto turguose, sprendimas juos nuo gegužės įvesti ir „gariūninėse“ turgavietėse, susemtos keturios gaujos Gariūnuose, praėjusią savaitę 60 kratų taksi firmose – pastaraisiais metais pastangų kovoti su šešėliu tikrai nemažai.

Artimiausiu metu Vyriausybė ketina svarstyti kasos aparatų įvedimą ir taksi automobiliuose. Tuomet taksi firmos nebegalės deklaruoti, kad per dieną vienas automobilis uždirba 25 Lt, nors kainos už važiavimą iš sostinės oro uosto iki centro prasideda nuo 60 Lt. Dėl mokesčių vengimo taksi firmų žala valstybei, prognozuojama, gali siekti dešimtis milijonų litų.
Dažnai keliaujantieji tikina, kad Taline, Rygoje, Romoje, Varšuvoje, Prahoje, kituose Europos miestuose kvitus taksi vairuotojai duoda net neprašomi, o Lietuvoje kvitą gausi, net jei mašinoje įrengtas kasos aparatas, tik jo paprašęs. Vien užsiminus apie kasos aparatus smulkiajam ir vidutiniam verslui puolama kaltinti verslo žlugdymu. Tačiau jie nenužudė nei maisto turgaviečių, nei maršrutinių taksi.
Po milžiniško pasipriešinimo kasos aparatai nuo 2000 m. įvesti maršrutiniuose taksi, bet štai jau dvylikti metai „mikriukų“ pilnos gatvės. Po didžiulių protestų nuo pernai gegužės 1 d. įvedus kasos aparatus dengtose maisto turgavietėse, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) apskaitomos prekeivių pajamos vidutiniškai išaugo trečdaliu, o kai kurių – net keletu kartų. Vidutinė mėsos sektoriaus įmonių mėnesio apyvarta po 2011 m. gegužės 1 d., palyginti su sausio–balandžio mėn., padidėjo 24 proc.
Kasos aparatai, tikimasi, didins ir oficialią apyvartą ne maisto turgavietėse. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyrius nuo pernai rugsėjo pabaigos vykdo itin plačios apimties ikiteisminį tyrimą dėl Gariūnuose sulaikytų 53 asmenų, susibūrusių į keturias organizuotas grupes. Išankstiniais skaičiavimais, vien per pastaruosius pusantrų metų jie nesumokėjo per 4,3 mln. Lt mokesčių.
Deja, ir su kasos aparatais galima sukčiauti. VMI pernai nuo kasos įvedimo iki metų pabaigos atliko beveik pusantro tūkstančio operatyvinių patikrinimų maisto turgavietėse ir nustatė 250 atvejų, kai prekeiviai neišdavė kvito. „Veido“ mini apklausos duomenimis, sostinės Halės turguje kasos aparatai daug kur tik dekoratyviniai, tačiau, pavyzdžiui, Kuršėnuose kasos kvitus muša praktiškai visi prekeiviai. O sostinės „mikriukų“ vairuotojai sąžiningesni už vilniečius turgininkus: mūsų apklausos duomenimis, bilietėlius keleiviams duoda bent jau apie 80 proc. vairuotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Zemes Bankas Zemes Bankas rašo:

  http://www.zemesbankas.lt – portalas skirtas visiems, kuriems rūpi žemės ūkis, Lietuvos kaimas ir sveikas maistas! :) Kviečiame prisijungti prie mūsų! Čia taip pat galėsite įsigyti, parduoti, nuomoti žemės sklypus, bei kitą nekilnojamojo turto objektą!

 2. Tina Tina rašo:

  Kaune turgui kasos cekius ne visi prekeiviai duoda.O kas liecia del taksistu,taiBrazauskas nebespejo pareiksti ,kad cia nacionaline vertybe,kaip Gariunus priskyre.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...