2011 Spalio 25

Kasos aparatas 5,5 karto padidino turgininko oficialias pajamas

veidas.lt

BFL

Birželį ūkio ministras Rimantas Žylius „Veidui“ sakė: „Šiemet, be abejonės, pasiūlysim įvesti kasos aparatus ir ne maisto turgavietėse.“ Šią savaitę Vyriausybė planuoja svarstyti, kaip sugriežtinti turgininkų apskaitą, bet kasos aparatai neminimi.
„Dabar atsiskaitymo kvitą reikia išduoti pirkėjui paprašius, o siūlome, kad tai daryti būtų būtina visais atvejais. Reikia sugriežtinti apskaitą parduodantiems ne savo paęių pagamintus produktus. Verslo liudijimai turi būti taikomi tik smulkiausiai, namudinių prekių prekybai, svarstomas ir jų veiklos sąrašo siaurinimas“, – vardija Ministro Pirmininko patarėjas Mykolas Majauskas. Nors tiesioginio reikalavimo įvesti kasos aparatus nėra, tačiau, pasak jo, jei bus nutarta reikalauti išduoti kvitus visiems pirkėjams, tai juk paprasčiau daryti su kasos aparatu. Be to, Vyriausybės posėdyje bet kuris ministras gali pasiūlyti ir kitų variantų, tarp jų ir kasos aparatus.
Juo labiau kad šiemet kasos aparatus įvedus dengtuose maisto turguose rezultatas akivaizdus. Valstybinė mokesčių inspekcija stebėjo prekybos tendencijas 79-iose turgavietėse ir jose apskaitomų pajamų padaugėjo 23 proc., o kai kur oficiali prekyba tiesiog suklestėjo. Alytaus apskrities turgavietėse pardavimas išaugo net 62 proc., kai kurių prekiautojų oficialios pajamos – kone dvigubai, o vieno rekordininko – beveik triskart. Kauno apskrityje užfiksuotas 41 proc. prekiautojų pajamų šuolis. Laikinojoje sostinėje dirba turgaus prekeivis, kurio oficialios pajamos padidėjo net 5,5 karto. Vilniaus apskrityje turgininkų pajamos padidėjo apie 23 proc., Klaipėdos apskrityje – 13 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. iš airijos... iš airijos... rašo:

    “Užmiršo” tik parašyti, kad prekių kainos daug kur jau susilygino su europietiškom. Dar šiek tiek Lietuvos valdininkų pastangų – ir airiškas pasieks. O apie ištrauktą iš šešėlio ir prie LR biudžeto pridėtą milijardą litų rašo visa pasaulio spauda :) )


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...