2011 Birželio 14

Prasidėjo kandidatų į prezidentus debatai

veidas.lt

AFP

Septyni respublikonų kandidatai į prezidento postą pradėjo pirmuosius debatus prieš 2012-ųjų rinkimus ir kritikavo dabartinio JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) ekonomikos politiką, praneša BBC.

Kandidatai siekia, kad Respublikonų partija iškeltų jų kandidatą prezidento rinkimuose. Visi labiausiai kritikavo B. Obamos 2010-ųjų sveikatos apsaugos sistemos pertvarkymą ir žadėjo jį panaikinti. Respublikonai susilaikė nuo kritikos vienas kitam ir daugiausia kritikavo dabartinį prezidentą.

Buvęs Masačūsetso gubernatorius Mitas Romnis (Mitt Romney) pirmauja, ir manoma, kad jis taps respublikonų kandidatu ir rinkimuose kovos su B. Obama.

Per debatus buvo kritikuojamos dabartinio prezidento ekonomikos ir sveikatos apsaugos reformos, o jo politika Afganistane ir Libijoje taip pat sulaukė neigiamų vertinimų.

Debatams pakrypus į socialines problemas, kurios visada rūpi respublikonų rinkėjams, penki iš septynių kandidatų teigė, kad remia JAV Konstitucijos pataisą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos. Taip pat kalbėta apie abortus, imigraciją ir bažnyčios vaidmenį valstybės bei prezidento asmeniniame gyvenime.

Vis dar svarstoma, ar rinkimuose dalyvaus buvusi Aliaskos gubernatorė Sara Peilin (Sarah Palin), dažnai pasirodanti žiniasklaidoje ir geriausiai iš visų kandidatų pažįstama visuomenei.

Naujojo Hampšyro valstijoje vyksta išankstiniai rinkimai, tikimasi, kad ten pirminiai rinkimai dėl kandidato vyks 2012 m. vasario mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...