2010 Gegužės 13

Interpeliacija

E. Masiulis išlaikė ministro postą

veidas.lt

Seimas nebalsuos dėl interpeliacijos susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui, todėl jis lieka poste. Seimas ketvirtadienį pritarė specialios parlamentarų komisijos nutarimo projektui, kuriuo siūlyta pritarti ministro atsakymams į interpeliacijos iniciatorių pateiktus klausimus: už tai balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 49, o susilaikė 14 parlamentarų.

Nepasitikėjimą ministrui inicijavo opozicijoje esantys socialdemokratai, kuriuos parėmė opozicijai priklausantys “darbiečiai” bei “tvarkiečiai” – iš viso 44 parlamentarai.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis tvirtino, kad ministras į daugelį klausimų atsakė paviršutiniškai.

“Balsavimo rezultatai atspindėjo tai, ką mes bandėme pasakyti – kad interpeliacija buvo organizuojama ne remiantis kokiais nors dalykiniais kaltinimais, o bandymais išjudinti dabartinę valdančiąją koaliciją. Šis balsavimas, mano galva, tik patvirtino, kad valdančioji koalicija dar egzistuoja”, – paskelbus balsavimo rezultatus žurnalistams sakė E.Masiulis.

Seimo nariai teikdami interpeliaciją susisiekimo ministrui Egidijus Masiuliui pareikalavo atsakyti į 33 klausimus, susijusius su Lietuvos pašto informacinių technologijų ir telekomunikacijų veiklos reguliavimo sritimi, oro bei jūrų uostų, laivininkystės, geležinkelių ir kelių valdymo sektorių veikla, kadrų politika.

Interpeliacijos iniciatoriams kelia abejonių vykdomos reformos ir kadrų politika tiek pačioje Susisiekimo ministerijoje, tiek atskirose įmonėse. V.Mazuronis klausė, “ar tai nėra pačios susisiekimo sistemos naikinimas arba stūmimas link iš esmės prichvatizavimo. Mes uždavėme klausimus. Mes uždavėme klausimus, kas vyksta pašte, oro uostuose, pertvarkant šiose institucijose darbą. Kodėl Vilniaus oro uosto atsilikimas nuo Rygos oro uosto nuolatos didėja? Mes klausėme, kokia ateitis laukia Klaipėdos jūrų laivininkystės ir kam konkrečiai ministras numatęs ją parduoti. Mes klausėme kokius struktūrinius pakeitimus ministras numato geležinkelių sektoriuje ir koks jų ekonominis pagrįstumas, bei kam tai naudinga, valstybei, ar kokiam nors geram dėdei?”

Opozicijos atstovai klausė, kodėl Klaipėdos jūrų uosto direktoriumi reikėjo būtinai paskirti vieną iš Liberalų sąjūdžio partijos lyderiu Eugenijų Gentvilą, kaip ministras galėjo proteguoti Andrių Urboną į “Lietuvos pašto” generalinio direktoriaus pareigas nepasiteiravęs apie jo darbą prieš tai jo buvusioje darbovietėje, “ar dabartiniam tarptautinio Vilniaus oro uosto direktoriui ponui Vaišvilai užtenka patirties, įgytos Klaipėdos viešbučio ir kazino administravime”.

Posėdyje dalyvavęs Andrius Kubilius pareiškė, kad “Tėvynės sąjungos partijos prezidiumas vakar priėmė vienbalsiai rekomendaciją, frakcijai nepalaikyti interpeliacijos susisiekimo ministrui E. Masiuliui. Ir šiandien frakcija taip pat vienbalsiai tokiai pozicijai pritaria”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. susitepes susitepes rašo:

    karta ir toliau darys tokiu sykscius darbelius ir vistiek IKLIUS, pamatysite greit iklius


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...