2012 Spalio 15

Prasidėjo dainuojamosios poezijos festivalis “Tai -aš”

veidas.lt


Spalio 15 d. iškeliant festivalio vėliavą Vilniaus mokytojų namuose, pradedamas dešimtasis Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai–aš“, kuris truks visą savaitę – iki pat sekmadienio. Festivalyje – virš 30 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose bei Lenkijoje ir Latvijoje. Juose pasirodys ne tik lietuviai, tačiau ir net 27 svečiai iš užsienio valstybių – Baltarusijos, Brazilijos, Farerų salų, Prancūzijos ir kitų šalių.

„Žinoma, ne kiekybė lemia festivalio svorį ir jo kokybę, tačiau mūsų tikslas yra pasiekti kiek įmanoma daugiau klausytojų. Ir į regionus važiuojame ne vien tam, kad galėtumėme patys pasirodyti, bet norėdami atokesnių Lietuvos miestelių žmones supažindinti su šio žanro nacionaline klasika, jaunais atlikėjais ir pristatyti svečius iš užsienio. Kad ir kaip būtų, šis žanras išlieka labiau specifinis. Žmonės žino kai kurias pavardes, tačiau nebūtinai tas pavardes susieja su dainuojamąja poezija“, – teigia festivalio vadovas Juozas Žitkauskas.
Pirmoji mintis surengti šį festivalį kilo 2001 m., tačiau idėją kartu su aktoriumi Gediminu Storpirščiu realizuoti pavyko tik 2003 metais. Festivaliui buvo nelengva atrasti savo vietą kultūrinių renginių kalendoriuje, dėl to pasirinkta optimali data – spalio trečia savaitė. Visgi, Vilniaus mokytojų namų organizuojam tarptautiniam dainuojamosios festivaliui pavyko atrasti savo klausytojus – šiemet jis jubiliejinis.
„Mūsų festivalio lankytojai – tai žmonės, pavargę nuo kasdienybės purvo ir dažniausiai šėlstantys ne judesiais, o savo vidine rimtimi“, – pastebi J. Žitkauskas.
Be koncertų įvairiose vietovėse ir pagrindinių koncertų Vilniuje, bus surengti net du specialūs koncertai, skirti paminėti išėjusiems. Spalio 16 d. (antradienį) šeštą valandą Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje vyks  vakaras – koncertas „Jie dalyvavo festivalyje…“, skirtas anapilin išėjusiems festivalio „Tai – aš“ dalyviams Vytautui Kernagiui, Sauliui Mykolaičiui, Valdžiui Aleksaičiui, Sigitui Gedai, Olafui Stenstad, Kallei Zwilgmeyriui, Zigmarsui Kristsonsui, Plamenui Stavrev. Nemokamame renginyje dalyvaus Veronika Povilionienė, Algirdas Klova, Gediminas Storpirštis, Domantas Razasukas, Andrius Kulikauskas ir svečiai iš užsienio.
Kitas renginys – spalio 20 d. (šeštadienį) aštuntą valandą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje  koncertas „Dainos“ teatras atgimsta“, kuris skirtas Vytautui Kernagiui atminti.  Koncerte  pasirodys Andriaus Kulikausko vienkartinė grupė, Aidas Giniotis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Saulius Bareikis, Virgis Stakėnas ir Indrė Dirgėlaitė.
Daugiau informacijos oficialioje festivalio svetainėje: www.bardai.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...