2011 Gegužės 15

“Poezijos pavasaris” pradeda poetinį skrydį

veidas.lt

BFL

Sekmadienio vakarą Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, prasideda 47-asis tarptautinis festivalis “Poezijos pavasaris 2011″. Penkiolika dienų truksiantis festivalis šįmet daugiau dėmesio žada skirti ne tik eilėraščių skaitymui ir klausymui, bet ir pokalbiams apie poeziją.

Šių metų “Poezijos pavasario” laureatu paskelbtas poetas Jonas Kalinauskas už dvyliktąją eilėraščių knygą “Plunksnų plėšytojos”. Laureatas tradiciškai bus vainikuojamas gegužės 27 dieną Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Pirmadienį Lietuvos rašytojų sąjungoje bus pristatomas kasmetis festivalio almanachas, kurį šįmet sudarė poetė Erika Drungytė. Pasak sudarytojos, almanachą ji formavo atsiremdama į poetines kartas – poetus pagal jų amžių sudėliojo dešimtmečiais, taip leisdama skaitytojui pamatyti, kaip kinta poezijos ir poetų kalba. Kartu su almanachu bus pristatoma ir tradicine tapusi kompaktinė plokštelė “Poezija ir balsas 2011″.

Gegužės 17 dieną Rašytojų klube Vilniuje vyks tradicinis jaunųjų poetų kūrybos ir dainuojamosios poezijos vakaras “Sueiliuotas pavasaris”. Gegužės 21 d. sostinės Jurgos skvere rengiami Jurgos Ivanauskaitės poetiniai skaitymai, skirti rašytojos 50-osioms gimimo metinėms. “Poezijos pavasaris” prisimins ir kitus garsius poetus, tarp jų – ir iš Lietuvos kilusį Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą.

Šių metų “Poezijos pavasaris” aprėps kone visą Lietuvą – vyks aukštosiose mokyklose, bibliotekose, muziejuose, kultūros namuose, bažnyčiose. Lietuvių poetai keliaus pas klausytojus į Lenkiją, Karaliaučių bei Airiją.

Lietuvoje tradiciškai laukiama svečių iš užsienio – Europos parke numatomas užsienio poetų vakaras “Eilėraščių tiltai”.

Baigiamasis festivalio poezijos vakaras numatomas gegužės 29 dieną Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kieme.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...