2011 Birželio 03

Praradus banko kortelę

veidas.lt

"Veido" archyvas

Lietuvos bankų asociacija išanalizavusi bankų statistiką apie prarastas korteles patvirtino, kad tai – saugiausias būdas laikyti pinigus. Analizė rodo, kad pinigai kortelėse 99,8 proc. visų praradimų atvejų lieka saugūs, o kiti 0,2 proc. atvejų dažniausiai susiję su pačių kortelės savininkų neatidumu.

„Per metus prarandama apie 105 tūkst. mokėjimo kortelių, t.y. apie. 2,5 proc. visų išduotųjų. Mūsų atlikta analizė rodo, kad skirtingai nei pametus grynuosius, praradęs kortelę žmogus gali būti ramus dėl joje esančių pinigų. Nuo šių metų sausio, kai visose atsiskaitymo vietose mokant lustine kortele tapo privaloma įvesti PIN kodą, rasta svetima kortele pasinaudoti tapo beveik neįmanoma“, – sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Pasak S. Kropo, pavieniai atvejai, kai pavyksta pasinaudoti svetima kortele, dažniausiai susiję su kortelės turėtojo neatidumu. „Ypač rūpestingai reikia saugoti kreditines korteles, niekam neatskleisti ant jų užrašytų duomenų, nes jų gali pakakti atsiskaityti internete. Dažna klaida – kortelės PIN kodą laikyti piniginėje prie kortelės ar išsisaugoti telefono atmintyje. Nuolat primename gyventojams, kad PIN kodas yra tarsi raktas į seifą, todėl jį reikia saugoti taip pat atidžiai, kaip ir raktus nuo namų“, – aiškino jis.

Bankai primena, praradus kortelę, būtina nedelsiant ją užblokuoti paskambinus savo banko telefonais. Kortelės sąskaita operatyviai blokuojama jau pokalbio metu.

Lietuvos banko duomenimis, 2011 m. pirmąjį ketvirtį šalies bankai buvo išdavę daugiau kaip 4,2 mln. mokėjimo kortelių. Iš jų didžioji dalis yra debetinės kortelės, apie 12 proc. – kreditinės kortelės. 2011 m. pirmojo ketvirčio kortelių apyvarta buvo 6,94 mlrd. lt – 10,5 proc. didesnė negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiuo metu šalyje mokėjimo korteles išduoda 9 bankai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...