2010 Spalio 15

Ikiteisminis tyrimas

Pradėti tirti V. Navicko veiksmai

veidas.lt

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sostinės mero konservatoriaus Viliaus Navicko veiksmų, galimai neteisėtai darant spaudimą savivaldybės kontrolieriui.

Prokuratūra informavo Seimo narį “tvarkietį” Valentiną Mazuronį, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mero kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas spaudai Gintautas Stalnionis penktadienį BNS sakė, kad nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas pirmadienį. Jį atlikti pavesta ir medžiaga perduota Vilniaus miesto 1-ajam policijos komisariatui.

V.Mazuronis rugsėjo 14 dieną kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas įvertinti V.Navicko veiksmus savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo atžvilgiu. Anot politiko, “kyla didelių abejonių, ar toks V.Navicko elgesys, kai kontrolieriui yra nurodoma nevykdyti Kontrolės komiteto pavedimų arba juos vilkinti, priekaištauti dėl nustatytų Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pažeidimų, kai kurių viešųjų pirkimų skaidrumo, nėra piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ar kita nusikalstama veika”.

Vilniaus meras sulaukė didelės kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Š.Skuču, kurį jis “mokė” tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai.

BNS turimame įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su Š.Skuču sako, kad nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o nurodymą, kuris naudingas “paksiniams”, galima nagrinėti ir trejus metus.

Dėl tokio elgesio V.Navickas pašalintas iš TS-LKD, jam rekomenduota pasitraukti ir iš mero pareigų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...