2010 Spalio 12

Tyrimas

Dėl galimo A.Gureckio privedimo prie savižudybės – ikiteisminis tyrimas

veidas.lt

Dėl nusišovusio Kauno verslininko Antano Gureckio galimo privedimo prie savižudybės nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą

“Tai puiki žinia iš Panevėžio apygardos prokuratūros, nes visų institucijų durys mums buvo ilgai užtrenktos”, – “Lietuvos rytui” sakė buvusio statybos paslaugų įmonės “Mitnija” vadovo A.Gureckio našlė Violeta Gureckienė.

Verslininko artimieji neabejoja, kad 59 metų vyriškis kulką sau į širdį paleido neištvėręs psichologinės įtampos ir koncerno “MG Baltic” vadovų spaudimo, rašo dienraštis.

Kai A.Gureckis pasitraukė iš “Mitnijos”, koncernui “MG Baltic” pavaldžios bendrovės jam ir jo šeimos nariams pateikė net 77 milijonų litų civilinių ieškinių.

Po A.Gureckio žūties Kauno apygardos prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Tyrimas nebuvo baigtas, o visa surinkta medžiaga šiomis dienomis perduota Panevėžio apygardos prokuratūrai.

“Nusprendėme, kad tikslingiau pradėti ikiteisminį tyrimą pagal šį straipsnį (dėl privedimo prie savižudybės – BNS)”, – kalbėjo prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Nida Grunskienė.

2006-aisiais A.Gureckis už 53 mln. litų pardavė turėtas Kauno statybos paslaugų įmonės “Mitnija” akcijas koncerno “MG Baltic” kontroliuojamai bendrovei “MG Baltic Investment”. Sutartyje buvo numatyta, kad A.Gureckis dar trejus metus vadovaus įmonei. Vėliau kaunietis pasinaudojo galimybe nusipirkti 10 proc. bendrovės akcijų. Už jas sumokėjo 7 mln. litų.

“Mitnija” gaudavo daug pelningų užsakymų, jos pelnas buvo skaičiuojamas milijonais litų. Tačiau baigėsi statybų bumas, ir bendrovės reikalai pašlijo.

Šių metų pradžioje bendrovės savininkai pareiškė patyrę milžiniškų nuostolių ir buvusį vadovą A.Gureckį apkaltino prastu vadovavimu. Bendra ieškinių suma A.Gureckiui ir jo šeimos nariams siekia 77 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jei jei rašo:

    tai tiesa, tai zmogu tikrai suzlude, tai gerai jie su 90 procentu akciju patyre 77mln nuostoliu o tai jis su 10 procentu patyre 7 milijonus.
    kaipsakant jis turedamas tuos 10procentu kaiptik turejo stengtis del savo gyvenimo, o kad tie chamai sugalvojo krize nurasyti zmogui is kurio pirko akcijas, nu tai baisu… vat lietuvos teisesauga seniau nesirupino paprastais zmonem. o dabar dar ir su tokiais turtingais reikalus tvarkosi taspusavyje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...