2010 Birželio 08

Teismai

Ikiteisminiai tyrimai gali būti terminuojami

veidas.lt

Seimas antradienį po pateikimo pritarė pataisų projektams, kuriais būtų numatyta, per kiek laiko privaloma atlikti ikiteisminį tyrimą skirtingo sudėtingumo bylose.

Dėl minėtų Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisų, kurias Seime parengė speciali darbo grupė, priėmimo parlamentarai balsuos, kai jos bus apsvarstytos komitetuose.

Pataisas pristatęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Vidmantas Žiemelis sakė, jog šiuo metu teisės aktuose fiksuota norma, jog ikiteisminį tyrimą reikia atlikti per įmanomai trumpiausią laiką – pernelyg abstrakti.

Pateiktomis pataisomis, jei asmeniui būtų pareikštas įtarimas arba suvaržytos asmens teisės, ikiteisminis tyrimas turėtų būti atliktas: dėl baudžiamojo nusižengimo ir nesunkaus nusikaltimo – per 2 mėnesius; dėl apysunkio nusikaltimo – per 3 mėnesius; dėl sunkaus nusikaltimo – per 6 mėnesius; dėl labai sunkaus nusikaltimo – per 9 mėnesius.

Taip pat numatoma galimybė dėl bylos sudėtingumo ar didelės apimties ikiteisminį tyrimą kontroliuojančio prokuroro motyvuotu prašymu tyrimą pratęsti. Dėl to spręstų aukštesnio rango prokuroras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...