2010 Balandžio 27

Pedofilijos byla

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A.Žiliaus grasinimo A.Ūsui

veidas.lt

Teisėsaugos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šeštadienį palaidoto Drąsiaus Kedžio draugo Alberto Žiliaus viešo grasinimo nužudyti Andrių Ūsą, rašo “Lietuvos rytas”.

“Prie tos dvigubos žmogžudystės aš tikrai neprisidėjau. Būtų reikėję, būčiau ir prisidėjęs, nes būčiau padaręs garbingą reikalą. Būčiau ėmęs ir nušovęs tą A.Ūsą. Jį reikia gyvą užkasti, kol neįvyko kita tragedija”, – praėjusį ketvirtadienį žurnalistams pareiškė juodkrantiškis A.Žilius.

Tuo metu jis buvo ką tik išleistas iš Kauno areštinės. Bedarbis iš Juodkrantės yra įtariamas bendrininkavimu Kauno žudynių byloje. A.Žilius yra teistas už chuliganizmą, vagystę ir nusikaltimo slėpimą.

Sužinojęs, ką A.Žilius kalbėjo apie jį, A.Ūsas tą pačią dieną kreipėsi į teisėsaugą. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. A.Žiliui gresia iki 2 metų nelaisvės.

Šiomis dienomis A.Ūsą ir A.Žilių planuojama apklausti Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Po to paaiškės, ar bus pareikšti įtarimai.

D.Kedžio dukters tvirkinimu įtariamas 35 metų A.Ūsas mano, kad A.Žiliaus grasinimai – realūs: “Anksčiau nebuvo tinkamai sureaguota į D.Kedžio gąsdinimus. Matome, kuo tai baigėsi”.

Kauno verslininkas pastaruoju metu atsisakė valstybės skirtos apsaugos – jis pasisamdė privačius asmens sargybinius. Šių paslaugų A.Ūsas neketina atsisakyti ir po D.Kedžio mirties, mat teigia dar jaučiąs pavojų iš jo aplinkos žmonių.

Kriminalinės policijos biuro (KPB) viršininko pavaduotojas Vytautas Radžiūnas teigė, kad pareigūnai A.Ūsą tebesaugo, kai jis važiuoja į apklausas ar kai atliekami kiti procesiniai veiksmai.

Šiomis dienomis pareigūnai turėtų nuspręsti, ar verta toliau saugoti L.Stankūnaitę ir jųdviejų su D.Kedžiu dukterį.

Prieš kelias dienas Kriminalinės policijos biuro liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdybos viršininkas Vytenis Marma mergaitės laikinajai globėjai Neringai Venckienei pareiškė, kad sargybiniai iš jos namų Garliavoje dabar išvyks, kai tik to bus paprašyta.

“Tuo pripažįstama, kad valstybės apsauga buvo paskirta tik dėl D.Kedžio. Kol dar nebuvo aišku, kur jis yra, mes triskart oficialiai prašėme panaikinti apsaugą, bet atsakymai buvo neigiami. Ketvirto prašymo nerašysime”, – tvirtino N.Venckienės vyras advokatas Aidas Venckus.

Lietuvos visuomenėje netyla aistros dėl Kauno pedofilijos bylos, kuri, manoma, lėmė dviejų žmonių nužudymą pernai spalį. Pagrindinis įtariamasis žmogžudystėmis šioje byloje D.Kedys balandžio 17 dieną buvo rastas negyvas Kauno rajone. Ekspertai nustatė, kad jo mirtis buvo nesmurtinė.

Kaunietis dingo pernai spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė.

D.Kedys J.Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją A.Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną L.Stankūnaitę ir jos tetą V.Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui yra perdavusi vadinamąją Kauno pedofilijos bylą. Joje mergaitės tvirkinimu kaltinimas vienintelis A.Ūsas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...