2011 Balandžio 13

Rusija

Medvedevas žada greitai paskelbti savo sprendimą dėl dalyvavimo būsimuose prezidento rinkimuose

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas neatmeta galimybės, kad kels savo kandidatūrą būsimuose prezidento rinkimuose ir žada apsispręsti artimiausiu metu.

“Neatmetu, kad galiu balotiruotis naujai kadencijai į prezidento postą. Sprendimas bus priimtas, ir pakankamai greitai, nes, kaip jūs teisingai pasakėte, lieka mažiau nei metai”, – interviu Kinijos žiniasklaidai pareiškė D.Medvedevas savo kelionės į Kiniją dalyvauti sparčiai besivystančių šalių grupės BRICS (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, PAR) susitikime išvakarėse.

Jis pažymėjo, kad šis sprendimas turi būti brandus ir atsižvelgti į žmonių santykius, esamą socialinę padėtį ir politinių prioritetų išsidėstymą.

“Pirmiausia, prieš priimant tokius sprendimus reikia pasverti visas galimybes, nesielgti mechaniškai, o būtent veikti visiškai suprantant padėtį. Tikiuosi, kad toks supratimas artimiausiu metu susiformuos, ir aš apie jį papasakosiu”, – pažadėjo D.Medvedevas.

Kalbėdamas apie savo santykius su ministru pirmininku Vladimiru Putinu prezidentas dar kartą pareiškė, kad šie santykiai – “draugiški, labai šilti, bičiuliški” – susiformavo per pastaruosius 20 metų. “Tai nemažas laikas, taip pat ir mano gyvenime. Aš Putiną praktiškai pažįstu pusę gyvenimo, tai nemažai”, – pažymėjo D.Medvedevas.

Pasak jo, jie bendrauja kaip draugai, tačiau užima skirtingas pozicijas. “Aš – šalies prezidentas, Konstitucijos garantas, valstybės vadovas. Prezidentas formuoja vyriausybę, valdo daugelį procesų šalyje. Vyriausybė daro savo darbus, užsiima ekonomika, socialiniais reikalais, daro tai kasdien – tai irgi didelis darbas. Tai, suprantama, įtakojo ir mano santykius su kolega, kitaip ir negalėtų būti, taip pat, kai aš dirbau vyriausybėje, o prezidentu buvo Vladimiras Putinas, padėtis buvo tokia pati, ir tai normalu”, – sakė valstybės vadovai.

D.Medvedevas taip pat pažymėjo, kad dėl šalies vystymosi planų jų uždavinys vienas.

“Manau, kad nėra nė vienos sveikos politinės jėgos šalyje, kuri nenorėtų savo šaliai, šiuo atveju Rusijos Federacijai, mūsų mylimai šaliai, klestėjimo. Mes paprasčiausiai, gali būti, skirtingai matome metodus ir būdus, kaip siekti šio klestėjimo. Tačiau tai ir yra demokratija, tai ir yra konkurencija. Tik abipusis dalinimasis gali duoti rezultatus. Tačiau plėtros prioritetai, man atrodo, turi būti labai artimi, tik tada įmanoma sėkmė”, – pažymėjo prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...