2010 Spalio 15

Apklausa

Populiariausios – Darbo ir socialdemokratų partijos

veidas.lt

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, daugiausia šalies gyventojų palankumo sulauktų šiuo metu opozicijoje esančios Darbo partija ir Lietuvos socialdemokratų partija, rodo penktadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Portale delfi.lt skelbiamo tyrimo duomenimis, už Darbo partiją balsuotų 11,5 proc. šalies rinkėjų, tiek pat respondentų savo balsą atiduotų ir socialdemokratams.

Praėjusį mėnesį Darbo partija pasitikėjimą išsakė 11,2 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, ketinančių balsuoti už socialdemokratus buvo 12,6 proc.

Trečioji vieta atitektų kitai opozicinei partijai – “Tvarkos ir teisingumo” partijai, už kurią rugsėjį savo balsą buvo linkę atiduoti 9,7 proc. respondentų.

Praėjusį mėnesį už “tvarkiečius” balsuoti norėjo 10,8 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų.

Apklausos duomenimis, valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pelnytų tik 6,2 proc. rinkėjų balsų, o TS-LKD koalicijos partneris Liberalų sąjūdis surinktų 4,5 proc. respondentų simpatijų ir pagal proporcinę rinkimų sistemą neįveiktų 5 proc. barjerų.

Rugpjūčio mėnesį už konservatorius balsuoti buvo pasiryžę 6,4 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, už liberalus – 5,3 proc. žmonių.

Rinkimų barjero pagal proporcinę rinkimų sistemą neįveiktų ir Naujoji sąjunga (socialliberalai) (3,5 proc.), taip pat dabartiniai valdantieji liberalcentristai (2,5 proc.), valstiečiai liaudininkai (2,2 proc.).

Dar 5,4 proc. žmonių sakė norį balsuoti už kokią kitą partiją, o 33,9 proc. teigė išvis nenorį balsuoti. Jokio atsakymo nepateikė 9,1 proc. respondentų.

Apklausą atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė “Spinter tyrimai” šių metų rugsėjo 22- 29 dienomis. Tyrimo metu buvo apklaustas 1005 respondentai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...