2010 Birželio 17

Apklausa

Seimo rinkimuose pirmautų socialdemokratai, “darbiečiai” ir “tvarkiečiai”

veidas.lt

Jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, juose pirmautų trys šiuo metu opozicijoje dirbančios partijos: socialdemokratai, Darbo partija bei “Tvarka ir teisingumas”, rodo portalo delfi.lt užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta apklausa.

Tyrimo duomenimis, už socialdemokratus savo balsą atiduotų 13,3 proc. rinkėjų, už “darbiečius” – 12,5 proc., už “tvarkiečius” – 11,2 procento. Panaši situacija vyravo ir praėjusį mėnesį, tuomet palaikymą “tvarkiečiams” ir “darbiečiams” pareiškė 1 proc. mažiau respondentų.

Valdanti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, esant rinkimams, pelnytų ketvirtąją vietą – už juos balsuotų 8,3 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, o jų koalicijos partneris Liberalų sąjūdis būtų penktas su 6,2 proc. balsų.

Rinkimų barjero, siekiančio 5 proc., neperžengtų Naujoji sąjunga (2,8 proc.), Liberalų ir centro sąjunga (2,2 proc.), Valstiečių liaudininkų sąjunga (1,7 proc.) ir Tautos prisikėlimo partija (0,1 proc.).

Dar 29,6 proc. gyventojų teigia, jog rinkimuose nebalsuotų, 2,3 rinktųsi kitą partiją, o apie 10 proc. žmonių į klausimą arba neatsakė, arba neturėjo nuomonės.

Bendrovė “Spinter tyrimai” gegužės 17-24 dienomis apklausė 1005 gyventojus nuo 18 iki 75 metų visoje šalyje. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...