2010 Balandžio 08

Kunigų pedofilijos skandalas

Popiežius susisielojo dėl vaikų išnaudojimo skandalų

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI yra “labai susisielojęs” dėl kunigų pedofilijos skandalų, kurie pastaraisiais mėnesiais sudrebino Katalikų Bažnyčią, ketvirtadienį pareiškė Vatikano valstybės sekretorius Tarcisio Bertone (Tarčizijus Bertonė).

“Popiežius, kaip ir mes, ganytojai, daug prisikentėjo dėl tų kunigų, kurie yra neištikimi savo pašaukimui ir savo misijai”, – sakė T.Bertone kalbėdamas su Italijos žurnalistais Čilėje.

“Bažnyčia yra institucija, kuri turi Jėzaus Kristaus vidinės stiprybės ir charizmos. Nepaisant šių bylų, (Jėzus Kristus) ir toliau gina ir palaiko savo Bažnyčią”, – sakė antrasis pagal hierarchiją žmogus Vatikane.

Pastaraisiais mėnesiais Katalikų Bažnyčią Airijoje, Austrijoje, Jungtinėse Valstijose krėtę pedofilijos skandalai neaplenkė ir popiežiaus gimtosios Vokietijos.

82-jų metų pontifikas kaltinamas dėl to, kad būdamas Miuncheno arkivyskupu, taip pat vėliau tapęs kardinolu ir vadovaudamas Tikėjimo doktrinos kongregacijai Vatikane, nesiėmė veiksmų prieš pedofilija kaltinamus kunigus.

Šią savaitę Vokietijos žurnalas “Die Zeit” paskelbė, kad būtent T.Bertone, o ne popiežiui tenka pagrindinė kaltė už tai, jog Bažnyčios vadovybė nesiėmė jokių veiksmų prieš JAV kunigą, kuris buvo apkaltintas vaikų tvirkinimu Jungtinių Valstijų kurčiųjų mokykloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...