2010 Lapkričio 27

Įvairenybės

Popiežius paragino uoliau siekti branduolinio nusiginklavimo

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį paragino pasaulį uoliau siekti branduolinio nusiginklavimo, priėmęs naujojo Japonijos ambasadoriaus prie Vatikano Hidekazu Yamaguchi (Hidekadzaus Jamagučio) skiriamuosius raštus.

Kalbėdamas apie Japonijos miestų Hirošimos ir Nagasakio atominius bombardavimus, įvykdytus prieš 65 metus, baigiantis Antrajam pasauliniam karui, Šventasis Tėvas pareiškė: “Ši tragedija mums nuolat primena būtinybę sustiprinti branduolinių ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo pastangas.”

Kalbėdamas prancūzų kalba, pontifikas pabrėžė, kad “prisiminimai apie šį tamsų žmonijos istorijos epizodą kasmet tampa vis skaudesni, kai šio siaubo liudininkai gęsta vienas po kito”.

Tokijas ir Vatikanas tikisi, kad pasaulis galiausiai atsisakys branduolinių ginklų, pridūrė Katalikų Bažnyčios vadovas, taip pat paraginęs ginklams skiriamas lėšas verčiau nukreipti socialiniam ir ekonomikos vystymui, švietimui ir sveikatos apsaugai.

Popiežius gyrė Japonijos užtikrinamą tikėjimo laisvę, kuri leidžia katalikams taikiai ir broliškai sugyventi visuomenėje, kurioje gyventojų daugumą sudaro budistai iš šintoistai.

Šventasis Tėvas taip pat teigiamai atsiliepė apie Tokijo teikiamą pagalbą besivystančioms šalims.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...