2011 Gegužės 18

Politinis korektiškumas – svarbi vertybė

veidas.lt

REUTERS

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas nelaiko savęs “labiausiai charizmatišku” žmogumi politinėje arenoje, o politinio korektiškumo klausimais mano, kad būtina atskirti ir remti svarbiausius dalykus.

“Be abejo, labai svarbu, ypač valstybės vadovui, elgtis taip, kad žodžiu ar darbu nebūtų įžeisti žmonės, pažeminti jų jausmai, bet visuomenėje, tiek daug įvairių, kartais ir vienas kitą atmetančių dalykų, įpročių, domėjimosi, saviraiškos formų, kad nuolat suderinti savo veiksmus su kiekvienu iš jų tiesiog neįmanoma”, – sakė V. Putinas interviu Amerikos žurnalui “OutdoorLife”, išspausdintame trečiadienį be sutrumpinimų žurnalo “Russkij pioner” tinklalapyje.

Pasak jo, negalima visko privesti prie absurdo, bet taip pat negaliama puikuotis, demonstratyviai laikytis vadinamųjų gero tono taisyklių.

“Čia būtina atskirti ir remti svarbiausius, pagrindinius dalykus”, – pabrėžė premjeras.

Drauge V. Putinas pažymėjo, kad politinis korektiškumas ir tolerancija “yra labai svarbios dabartinės civilizacijos vertybės”.

“Aš ne kartą atkreipiau dėmesį į tai, kaip kai kuriose šalyse, tarp jų ir JAV, žmonės, vadinantys save krikščionimis, varžosi, nenori ar bijo viešai parodyti savo ištikimybę krikščioniškosioms tradicijoms ir apeigoms, – pažymėjo premjeras. – O juk tai nėra nieko įžeidžiama kitų konfesijų atžvilgiu. Žinoma, jeigu ir jos laikomos lygios pagal savo tikėjimo reikšmę, juo labiau, kad visų pasaulio religijų pagrindą iš esmės sudaro tos pačios dorinės vertybės”.

“Pranašumo jausmas čia neleistinas, net žalingas, ir mes visi tai labai gerai suprantame. Griežtą politinio korektiškumo principų laikymąsi religijos klausimais aš priskiriu prie pačių svarbiausių žmogaus elgesio pagrindų”, – pabrėžė V. Putinas.

Atsakydamas į klausimą, ar rusai neturi prietarų, kaip amerikiečiai, kurių jausmus gali įžeisti prezidento su medžiokliniu šautuvu ar apnuogintu liemeniu nuotraukos, jis sakė: “Jūs sakote, kad negali įsivaizduoti situacijos, kad Amerikos prezidentas fotografuotųsi per medžioklę ar būdamas nuogu liemeniu. O aš galiu, nes gerai atsimenu Theodore’o Roosevelto (Teodoro Ruzvelto) nuotraukas, kuriose jis nufotografuotas ne šiaip su šautuvu ar meškere, o su savo paties nušautu liūtu. O ir JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) maudėsi ne seniau kaip praėjusią vasarą fotografuojant ir filmuojant keliasdešimčiai kamerų Meksikos įlankoje, švelniai tariant, “ne su kaklaraiščiu”. Jūs čia matote elgesio politinio nekorektiškumo požymių? Aš – nematau, ir mano tautybė čia nieko dėta”.

Savo populiarumą Jungtinėse Valstijose V. Putinas aiškina rusų ir amerikiečių mentaliteto artumu.

“Mes gana artimi mentaliteto požiūriu ir jau tikrai ne snobai. Mano, kaip sakote, “populiarumas” tarp Amerikos aktyvios gyvensenos vertintojų tik patvirtina mūsų požiūrių ir pojūčių artumą”, – sakė premjeras.

“Nesu pasirengęs matuotis “labiausiai charizmatiško žmogaus politinėje arenoje” laurus ir, prisipažinsiu, nematau ypatingų išsiskiriančio elgesio požymių savo veikloje, susijusioje su gamtosauga ar siekiu laikytis aktyvios gyvensenos. Mano nuomone, ir viena, ir kita – norma bet kuriam žmogui”, – pabrėžė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...