2010 Lapkričio 26

V. Putinas

Gamyklos Mažeikiuose Rusijos įmonės nenupirko dėl politinių sprendimų

veidas.lt

Rusijos įmonės naftos perdirbimo gamyklos Mažeikiuose nenupirko dėl politinio požiūrio, penktadienį pareiškė Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.

“Tai grynai politinis sprendimas. Dėl tam tikrų priežasčių kartais atrodo, kad įmonės negali valdyti rusiškos kilmės kapitalas. Jie tuo nepatenkinti”, – pareiškė V.Putinas penktadienio susitikime su Vokietijos verslo lyderiais.

Mažeikių naftos perdirbimo gamykla “Orlen Lietuva”, kuri anksčiau vadinosi “Mažeikių nafta”, buvo specialiai suprojektuota perdirbti naftą iš Sibiro, su kuriuo sujungta naftotiekiu, pareiškė Rusijos vyriausybės vadovas.

“Kai ji buvo privatizuojama, mūsų įmonės norėjo ją įsigyti. Bet tada jie atidavė ją Amerikos koncernui, nors tai prieštaravo visai ekonominei logikai. Po to paaiškėjo, kad įmonė negali veikti, taigi jie pasitraukė. Atėjo kiti, kurie ir vėl negali valdyti įmonės taip, kaip tai turėtų būti daroma. Jie visada kažką įsimano”, – pareiškė jis.

Paskutinius ketverius metus gamyklą valdantis Lenkijos koncernas “PKN Orlen” svarsto galimybę ją parduoti, nes Lietuva esą nesprendžia gamyklos logistikos problemų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...