2010 Rugsėjo 21

Sveikata

Poliklinikos taupys naujagimių sąskaita

veidas.lt

Prie sostinės Antakalnio vaikų poliklinikos priregistruotų naujagimių tėvai neteko amo, kai registratorės paaiškino, kad jau nuo šios vasaros naujagimių nelankys nei vaikų gydytojai, nei bendrosios praktikos slaugytojos. Tokias poliklinikos vidaus tvarkos taisykles, remdamasis birželį priimtu ministro įsakymu, nustatė Vilniaus Antakalnio poliklinikos vadovas Arūnas Grigaitis.

Beje, nuo vasaros šios poliklinikos medicinos personalas nebelanko ir neišnešiotų, tai yra keliais mėnesiais anksčiau laiko, gimusių naujagimių. “Mūsų vaikelis gimė gegužę, o turėjo gimti rugpjūtį, todėl kai liepos mėnesį buvome išrašyti iš Santariškių klinikų Neišnešiotų naujagimių skyriaus, vylėmės, kad grįžus į namus Antakalnio poliklinikos vaikų gydytoja atvyks apžiūrėti neišnešioto naujagimio. Tačiau poliklinikos registratorės atsainiai mestelėjo, esą galime to nesitikėti”, – “Veidui” skundėsi vilnietė.

Paprašytas pakomentuoti sumaištį poliklinikose, kurią sukėlė priimtas įsakymas, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys gudriai išsisuko ir pavedimą nuleido savo valdinei Asmens sveikatos departamento Šeimos sveikatos skyriaus vyriausiajai specialistei Valerijai M.Tabarienei.

Pasak jos, ministro įsakymo tikslas – ne taupyti naujagimių sąskaita, o esą atnaujinti ir patobulinti profilaktinių vaikų sveikatos tikrinimų tvarką, leidžiant tėveliams ir pirmines asmens sveikatos paslaugas teikiančioms įstaigoms neva optimaliai parinkti vaikų sveikatos priežiūros ir profilaktinio tikrinimo tvarką. Taigi tėvai, prieš registruodami mažylį prie konkrečios poliklinikos, pirmiausia turi išsiaiškinti tvarką, kaip joje prižiūrima vaikų sveikata, nes nuo šiol kiekvienoje poliklinikoje vaikų priežiūros tvarka gali skirtis.

Kartu V.M.Tabarienė patikino, kad sveikus naujagimius esą ir toliau namie turėtų vieną kartą aplankyti gydytojas, akušerė arba slaugytoja, o neišnešiotus naujagimius turėtų kruopščiau prižiūrėti gydytojai – lankyti namie ir skirti papildomų tyrimų. Kodėl Antakalnio vaikų poliklinikai negalioja ši taisyklė, valdininkė nesugebėjo atsakyti.

“Antakalnio poliklinikos vadovas yra senas Vilniaus mero Viliaus Navicko draugas, o savivaldybė yra mūsų poliklinikos steigėja, todėl direktorius elgiasi taip, kaip nori. Net sovietmečiu naujagimiais ir vaikais rūpinomės labiau nei dabar. Nors konservatoriai, kuriems priklauso sostinės meras, viešai deklaruoja rūpestį vaikais, iš tikrųjų jo bičiulis mūsų direktorius A.Grigaitis mums nurodė nebelankyti nei naujagimių, nei jau paaugusių ir sergančių vaikų namuose, nes tai esą poliklinikai pridaro nuostolių”, – vienas per kitą mūsų savaitraščiui dėstė vaikų gydytojai ir vaikų gydytojai specialistai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Stebėtojas Stebėtojas rašo:

    Puikus žurnalistų asmeninių tikslų naudojimosi per žiniasklaidos priemones, kuriose dirba, pavyzdys! Straipsnis pagamintas absoliučiai tendencingai, informacijos šaltiniai, išskyrus niekinį SAM komentarą, nutylimi, todėl, kad jie visi susiveda į rašantį asmenį – “žurnalistą”. Šindeikio deklaruojamas “Veido” objektyvumas per tokius straipsnius bliūkšta kaip muilo burbulas! Sveikinu!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...