2010 Balandžio 20

Sveikata

Seimas įtvirtino trijų lygių gydymo įstaigas

veidas.lt

Lietuvos sveikatos priežiūros  įstaigos nuo liepos bus skirstomos į rajonines, regionine ir respublikines.

Respublikinių ligoninių bus 11, o regioninės ir rajoninės priklausys savivaldybėms. Brangiausios ir sudėtingiausios paslaugos bus sutelktos į  du mokslo ir gydymo centrus – Santariškių ir Kauno medicinos universiteto klinikas.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Sveikatos sistemos įstatymo pataisas: už balsavo 64 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 39 parlamentarai.

Dabar šalyje sveikatos sistemos veikla organizuojama savivaldybių, apskričių ir valstybės lygiu, tačiau nuo liepos apskritys naikinamos ir  dėl to valdžia turėjo apsispręsti, ką daryti su maždaug pusšimčiu ligoninių.

Stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos efektas – nuo  142,9 mln. litų iki 206 mln. litų.

Gydymo įstaigų reformai, kuri prasidėjo nuo šių metų balandžio, Vyriausybė pritarė 2009-ųjų gruodį.

Parlamentinė opozicija kreipėsi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar sveikatos įstaigų reforma atitinka Konstituciją. Opozicija piktinasi,  kad dėl ligoninių reformos Vyriausybė apsisprendė Seimui nepateikusi  sveikatos apsaugos sistemos plėtros 2008-2012 metams strateginio plano.

Į KT dėl sveikatos reformos buvo siūloma kreiptis Seimui, bet  valdantieji tam pasipriešino.

Sausį Seimo nariai po kelių balsavimų nepritarė Seimo nutarimui dėl kreipimosi į KT, tačiau opozicija pasiekė, kad dėl šio nutarimo būtų balsuojama dar kartą – kovo viduryje Seimas vėl balsavo, bet ir tąkart opozicijai pritrūko balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...