- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Poliklinikos taupys naujagimių sąskaita

Autorius: veidas.lt | 2010 09 21 @ 10:00 | Lietuva | 1 Comment

Prie sostinės Antakalnio vaikų poliklinikos priregistruotų naujagimių tėvai neteko amo, kai registratorės paaiškino, kad jau nuo šios vasaros naujagimių nelankys nei vaikų gydytojai, nei bendrosios praktikos slaugytojos. Tokias poliklinikos vidaus tvarkos taisykles, remdamasis birželį priimtu ministro įsakymu, nustatė Vilniaus Antakalnio poliklinikos vadovas Arūnas Grigaitis.

Beje, nuo vasaros šios poliklinikos medicinos personalas nebelanko ir neišnešiotų, tai yra keliais mėnesiais anksčiau laiko, gimusių naujagimių. “Mūsų vaikelis gimė gegužę, o turėjo gimti rugpjūtį, todėl kai liepos mėnesį buvome išrašyti iš Santariškių klinikų Neišnešiotų naujagimių skyriaus, vylėmės, kad grįžus į namus Antakalnio poliklinikos vaikų gydytoja atvyks apžiūrėti neišnešioto naujagimio. Tačiau poliklinikos registratorės atsainiai mestelėjo, esą galime to nesitikėti”, – “Veidui” skundėsi vilnietė.

Paprašytas pakomentuoti sumaištį poliklinikose, kurią sukėlė priimtas įsakymas, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys gudriai išsisuko ir pavedimą nuleido savo valdinei Asmens sveikatos departamento Šeimos sveikatos skyriaus vyriausiajai specialistei Valerijai M.Tabarienei.

Pasak jos, ministro įsakymo tikslas – ne taupyti naujagimių sąskaita, o esą atnaujinti ir patobulinti profilaktinių vaikų sveikatos tikrinimų tvarką, leidžiant tėveliams ir pirmines asmens sveikatos paslaugas teikiančioms įstaigoms neva optimaliai parinkti vaikų sveikatos priežiūros ir profilaktinio tikrinimo tvarką. Taigi tėvai, prieš registruodami mažylį prie konkrečios poliklinikos, pirmiausia turi išsiaiškinti tvarką, kaip joje prižiūrima vaikų sveikata, nes nuo šiol kiekvienoje poliklinikoje vaikų priežiūros tvarka gali skirtis.

Kartu V.M.Tabarienė patikino, kad sveikus naujagimius esą ir toliau namie turėtų vieną kartą aplankyti gydytojas, akušerė arba slaugytoja, o neišnešiotus naujagimius turėtų kruopščiau prižiūrėti gydytojai – lankyti namie ir skirti papildomų tyrimų. Kodėl Antakalnio vaikų poliklinikai negalioja ši taisyklė, valdininkė nesugebėjo atsakyti.

“Antakalnio poliklinikos vadovas yra senas Vilniaus mero Viliaus Navicko draugas, o savivaldybė yra mūsų poliklinikos steigėja, todėl direktorius elgiasi taip, kaip nori. Net sovietmečiu naujagimiais ir vaikais rūpinomės labiau nei dabar. Nors konservatoriai, kuriems priklauso sostinės meras, viešai deklaruoja rūpestį vaikais, iš tikrųjų jo bičiulis mūsų direktorius A.Grigaitis mums nurodė nebelankyti nei naujagimių, nei jau paaugusių ir sergančių vaikų namuose, nes tai esą poliklinikai pridaro nuostolių”, – vienas per kitą mūsų savaitraščiui dėstė vaikų gydytojai ir vaikų gydytojai specialistai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/poliklinikos-taupys-naujagimiu-saskaita

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.