2011 Gegužės 23

Lietuviškas poezijos žodis itin skambus išeiviams

veidas.lt

BFL

Dublino lietuvių susitikime su festivalyje „Poezijos pavasaris“ Airijoje dalyvaujančiais poetais Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys sakė, kad gyvas lietuviškos poezijos žodis yra ypač skambus tiems, kurie yra nutolę nuo Tėvynės, tačiau nori išlikti Lietuvos kultūrinėje erdvėje, šiuo metu gerokai peržengiančioje jos geografines sienas.

Lietuvos ambasadoje Airijoje gegužės 20 dieną vykusiame renginyje ambasadorius pažymėjo, kad „Poezijos pavasaris“ jau tapo tradiciniu, vienu reikšmingiausių kultūros renginių Airijoje.

Vakaro metu Nacionalinės premijos laureatas Aidas Marčėnas, poetas ir eseistas Gintaras Grajauskas, poetė ir vertėja Erika Drungytė bei poetas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas susirinkusiems skaitė savo kūrybos eiles, R. Razauskas atliko savo autorines dainas.

Vėliau vyko diskusija kūrybos, kultūros, emigracijos ir kitomis temomis.

Airijos lietuvių bendruomenės (ALB) pirmininkas Arūnas Teišerskis poetams įteikė simbolinius bendruomenės marškinėlius.

Poezijos festivalio renginiai gegužės 19-22 dienomis vyko keturiuose Airijos miestuose.

Festivalį surengė Lietuvos rašytojų sąjunga ir Airijos lietuvių bendruomenė. Festivalio partnerė – Lietuvos ambasada Airijoje, rėmėja – Lietuvos užsienio reikalų ministerija

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...