2010 Gruodžio 29

Kainos

Po Naujųjų metų – kainų šuolis

veidas.lt

Nuo kitų metų pradžios pabrangs ne tik degalai, bet ir kai kurie maisto produktai bei buitinės prekės, trečiadienį rašo “Vilniaus diena”.

Prognozuojama, kad nuo sausio dar išaugs aliejaus, kai kurių pieno ir duonos produktų kainos. Kol kas neplanuojama branginti tik mėsos ir jos gaminių.

Prekybininkai tvirtina, jog pabrangs ir kai kurios buičiai reikalingos priemonės.

“Jau keletas gamintojų yra pranešę, kad padidins skalbimo miltelių ir kitų savo produktų kainas. Tačiau esame pastebėję, jog juos žmonės dažniausiai ir daugiausia perka per įvairias akcijas, kai kainos būna išties patrauklios. Tokių akcijų ir nuolaidų neatsisakysime ir ateityje”, – sakė “Maxima LT” Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.

Jos duomenimis, gruodį jau šiek tiek pabrango kai kurie duonos ir pieno gaminiai. L.Muižienės tvirtinimu, kainos kyla tiekėjų iniciatyva, kurie kaip vieną kainų didėjimo priežasčių nuolat įvardija vis augančias žaliavų kainas.

Kitų prekybos tinklų atstovai taip pat neneigia, kad kainos dar šiek tiek koreguosis. Labiausiai visiems nerimą kelia tai, kad pastaraisiais mėnesiais nepaliaujamai brangsta degalai. Nuo sausio dar apie 12 centų už litrą dėl didėsiančio akcizo išaugs dyzelino kaina. Tad maisto ir kitų produktų kainos gali dar pakilti ir dėl to.

Didžiausias įvairios produkcijos brangimas buvo užfiksuotas šių metų rugsėjį, kai 15-20 proc. brango visų rūšių aliejus, kava – apie 20 proc., miltai – apie 10 proc., įvairios kruopos – 15-20 proc., pieno ir jo produktų kainos pakilo 5-10 proc., duona ir jos gaminiai pabrango apie 10 procentų.

Labiausiai tuomet brango grikiai – jų kainos išaugo apie 60-70 procentų.

Šių metų gruodį pienas bei jo produktai ir duonos gaminiai pabrango dar 5-10 procentų. Kiek jie dar brangs ateityje, prekybininkai teigia kol kas nežinantys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...