2011 Vasario 10

Verslas

Prognozuojamas cukraus kainų šuolis

veidas.lt

Dėl prasto cukranendrių derliaus gamintojai ir prekybininkai teigia cukrus pamažu brangs.

“Tokia cukraus kaina, kokia yra šiuo metu, – nereali. Jis tikrai brangs”, – “Lietuvos rytui” sakė “Norfos” atstovas Darius Ryliškis.

“Gauname žinių iš tiekėjų, kad artimiausiu metu cukraus kaina gali padidėti apie 10 proc, tačiau tikrai ne iki 6 litų. Kaip kaina keisis vėliau, sunku prognozuoti. Bet jokių požymių, kad jis gali pigti, nėra”, – sakė “Maxima LT” atstovė Lina Muižienė.

Trečiadienį didžiuosiuose prekybos centruose cukraus kilogramas kainavo 2,99-3,49 lito.

“Pranešimų iš tiekėjų apie planus smarkiai pabranginti cukrų nesame gavę. Tačiau dėl trūkumo rinkoje tiekėjai jo kainą jau šiek tiek padidino”, – sakė “Iki” atstovas Valdas Lopeta.

Latvijoje esančiose “Iki” parduotuvėse cukrus pastaruoju metu kainuoja 2,7-4,07 lito.

“Pirmąkart per pastaruosius 30 metų cukrus ES rinkoje yra pigesnis nei pasaulinėje. ES šalims jį teks importuoti gerokai didesnėmis kainomis, nei prekiaujama vidaus rinkoje”, – sakė bendrovės “Nordic Sugar Kėdainiai” finansų direktorė Agnė Adomavičienė.

Jos teigimu, ES cukraus gamintojai pamažu kelia cukraus kainą iki pasaulinės. Vokietijoje kilogramas cukraus šiuo metu kainuoja 1,8 lito.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...