2010 Gruodžio 20

Kapitalas

Laukiama investicijų augimo

veidas.lt

Lietuvos pramonės įmonių investicijos šiemet, palyginti su 2010 metais, mažėjo, tačiau jau kitąmet laukiama investicijų augimo, rodo Statistikos departamento atliktos pramonės įmonių vadovų apklausos duomenys.

Kad investicijos 2011 metais didės teigė 37 proc. apklaustų įmonių vadovų, kad mažės – 8 proc., 12 proc. investicijų nenumatė, teigiama Statistikos departamento pranešime.

37 proc. įmonių vadovų kitąmet planuoja investuoti į gamybinių pajėgumų plėtimą, 35 proc. – į senų įrengimų pakeitimą, 23 proc. – į gamybinio proceso mechanizavimą ir automatizavimą, 20 proc. – į naujų technologijų diegimą.

Kad investicijos šiemet mažėjo teigė 40 proc. įmonių vadovų sakė (prieš metus – 55 proc.), 36 proc. – kad didėjo (prieš metus – 22 proc.) ir 10 proc. visai neturėjo investicijų (prieš metus – 15 proc.).

Pasak įmonių vadovų, investicijoms didžiausios įtakos turi gaminamos produkcijos paklausa (taip teigė 84 proc. įmonių vadovų). Be to, didelę įtaką investicijoms turi ir finansiniai ištekliai arba numatomas pelnas bei techniniai veiksniai – taip mano 74-77 proc. įmonių vadovų.

Šiemet pagrindinės investavimo kryptys buvo gamybinio pajėgumo plėtimas ir senų įrengimų pakeitimas. Didžioji įmonių vadovų dalis investavo į senų įrengimų pakeitimą (39 proc.) ir į gamybinių pajėgumų plėtimą (34 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...