2011 Kovo 21

Politika

Po kovo 11-osios eitynių kilusios diskusijos rodo susirūpinimą dėl “agresyvaus nacionalizmo”

veidas.lt

Po prieštaringai įvertintų nacionalistų eitynių kovo 11-ąją kilusios diskusijos rodo, kad Lietuvos žmonės ir politikai yra susirūpinę, jog “agresyvaus nacionalizmo daigai neužaugtų”, pirmadienį sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė žurnalistams sakė, jog yra labai gerai, kad diskusijose išsakomos įvairios nuomonės.

“Vertinu šias diskusijas kaip labai gerą ženklą, kad žmonės ir politikai susirūpinę, kad nacionalizmo – ir tokio agresyvaus nacionalizmo – daigai tikrai neužaugtų, ir kad Lietuva netaptų valstybę, kurią linksniuotų visas pasaulis”, – žurnalistams sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė teigė, kad patriotizmas yra svarbus ir jį būtina ugdyti, tačiau rasizmas yra netoleruotinas.

“Tautiškumą ir patriotizmą būtina ugdyti ir jį skatinti. Labai džiaugiuosi, kad tokie jausmai išlieka. Bet rasizmas ir neapykanta kitaip manantiems ar kitokiems neturi būti dominuojanti Lietuvos politinėje erdvėje”, – sakė prezidentė.

Lietuvoje daug diskusijų sukėlė Nepriklausomybės dieną – kovo 11-ąją – įvykusios eitynės, kuriose buvo skanduojamas šūkis “Lietuva lietuviams”. Organizatoriai tikino, kad šūkis nėra nukreiptas prieš kitataučius, o sąvokia “lietuviai” apima visus, besilaikančius įstatymų, nepriklausomai nuo tautybės. Vis dėlto toks aiškinimas neįtikino valdančiųjų konservatorių atstovų, kurie savaitgalį nusprendė partijos nariams neleisti dalyvauti renginiuose su šovinistiniais šūkiais.

“Kai girdžiu Gintarą (Songailą) aiškinant, kad šūkis “Lietuva-lietuviams” nekursto nesantaikos – girdėjau, kaip jis skamba. Tai nebuvo kelių jaunuolių, pasiklydusių eisenoje, pacypavimas, tai skambėjo pakankamai grėsmingai. Galiu paliudyti savo liudijimu. Nežinau, kokie teismai ir kokie analitikai analizuoja, kad tokie šūkiai nekursto nesantaikos, mano įsitikinimu, jie kursto nesantaiką, ir niekas man niekas kitaip neįrodys”, – savaitgalį kalbėjo premjeras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...