2011 Kovo 19

Politika

Po diskusijų dėl kraštutinio nacionalizmo konservatoriams uždrausta dalyvauti šovinistiniuose renginiuose

veidas.lt

Po partijos tarybos posėdyje šeštadienį vykusių diskusijų dėl kraštutinio nacionalizmo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) nariams nuspręsta neleisti dalyvauti renginiuose su šovinistiniais šūkiais.

Tarybos priimtoje rezoliucijoje nuspręsta, kad partijos nariai negali dalyvauti nė renginiuose su ksenofobišku turiniu, kurie “demonstruoja anachronistiškai iškreiptą patriotinę karikatūrą “Lietuva lietuviams”.

“TS-LKD nariai nei tiesiogiai, nei netiesiogiai neturėtų dalyvauti tokiuose renginiuose, kurie yra nukreipti prieš kitas tautybes ir kurie savo požiūriu yra pakankamai atvirai šovinistiniai”, – žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Tai numatančią rezoliuciją priimti pasiūlė europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

“Iškrypstantis nacionalizmas, kurio ksenofobiniai netolerancijos bruožai kompromituoja Lietuvos atgimimą, išsivadavimą bei dabartį demokratinio pasaulio akyse”, – partijos tarybos posėdyje teigė jis.

Parlamentaras konservatorius Gintaras Songaila posėdyje gynė prieštaringai vertinamose Kovo 11-ąją vykusiose eitynėse dalyvavusį TS-LKD frakcijos narį Kazimierą Uoką.

Anot jo, europarlamentaro Vytauto Landsbergio siūlymas partijos tarybai neleisti TS-LKD nariams dalyvauti atvirai šovinistiniuose, prieš rasę ar tautybę nukreiptuose ar dviprasmiškuose tokio atspalvio renginiuose yra pernelyg griežtas.

Tačiau jis partijos narių palaikymo nesulaukė, prieš tai pasisakė Emanuelis Zingeris ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė, jam prieštaravo ir premjeras Andrius Kubilius.

“Kai girdžiu Ginarą aiškinant, kad šūkis “Lietuva-lietuviams” nekursto nesantaikos – girdėjau, kaip jis skamba. Tai nebuvo kelių jaunuolių, pasiklydusių eisenoje, pacypavimas, tai skambėjo pakankamai grėsmingai. Galiu paliudyti savo liudijimu. Nežinau, kokie teismai ir kokie analitikai analizuoja, kad tokie šūkiai nekursto nesantaikos, mano įsitikinimu, jie kursto nesantaiką, ir niekas man niekas kitaip neįrodys”, – kalbėjo premjeras.

E.Zingeris atkreipė dėmesį, kad eitynėse kalbėjo vokietis nacionalistas.

“Dabar prašneko vokietis radikalas. (…) Ką, mes plauksime šita kryptimi, vėl klausysimės šitų vokiškų garsų? Manau, tai mums yra svetima. Didžiuojuosi, kad mano sūnus ėjo į žydų mokyklą, kur buvo dėstoma lietuvių kalba”, – teigė jis.

“Kaip galima patikėti teiginiu, kad K.Uoka atsiranda eitynėse netyčia, ir visiškai nekaltai pamato kokius nors netiknamus užrašus ar jų net nepastebi? Kaip galima patikėti, kai jūs įrodinėjate, kad šūkis “Lietuva – lietuviams” yra labai nekaltas?” – į G.Songailą kreipėsi V.Aleknaitė-Abramikienė.

Anot jos, “šakninikai”, ginantys šį šūkį, pasitarnauja su Maskva siejamiems “frontininkams” ir jų lyderiui Algirdui Paleckiui.

“Tokių šūkių buvimas ir tokių veikėjų palaikymas, kaip mes matome šiandien, leigitimizuoja ir tokius veikėjus kaip frontininkai. Juk kai gerbiamas ar nelabai gerbiamas Paleckiukas nuvažiuoja į motiną Rusiją ir aiškina, kad jo judėjimas vertas pagarbos ir paramos, nes Lietuvoje ir visame Pabaltijy atgimsta fašizmas, jam tiesgio gyvybiškai būtini esate jūs, šaknininkai. (…) Jis nuvykęs prie Kremliaus sienų galės raudoti: “Padėkite, broliai, nes yra tokie “šaknininkai”, kurie nori prikelti fašizmą Lietuvoje”, – kalbėjo ji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

    Raudonieji naciai(NKVD-KGB,50 proc.žydai),zuroffai,dar nenuteisti..
    Holodomor 1932 -1933 metais badu numarinta 11 milijonų ukrainiečių,tuo metu Kremlių valdė 80 proc.žydų tautybės raudonųjų nacių. Klastingieji vanagai zurofai vokiečių belaisvių stovyklose smagindavosi šaudydami vokiečius.Per diena prišaudydavo iki tūkstančio. Prūsija buvo paskandinta nekaltų 1,5 milijono gyventojų krauju.”Nacių medžiotojai”yra priedanga sadistiniams zurofų keršto protrūkiams..Laikas baigti kraugeriams siautėti, informacija apie fanatikų sionistų nusikaltimus neturi būti slepiama. Galima būtų prašyti “nacių medžiotoją” Efraim Zuroff pamedžioti Lietuvoje ir Izraelyje raudonuosius nacistus dušanskius, kurie organizavo ir vykdė masines lietuvių žudynes iki ir po antrojo pasaulinio karo.Po 1945 metų bolševikiniai raudonieji naciai sunaikino milijoną lietuvių. Rudųjų nacių E.Zuroff ” prisimedžiojo” sočiai, o raudonieji naciai, deja , yra zuroffų giminaičiai, todėl mažai vilčių, kad eis jų medžioti..Aferistą,lietuvių šmeižiką Zuroffą skelbti PERSONA NON GRATA,vyti iš Lietuvos..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...