2011 Gegužės 07

Pirmo Lietuvoje dizaino parko atidarymas

veidas.lt

"Veido" Archyvas

„Dizaino savaitgalio“ metu žymus ispanų dailininkas Lino Lago specialiai pirmo Lietuvoje dizaino parko atidarymo proga ant pastato sienos išpieš graffiti.

Gegužės 12-15 d. Ševčenkos g. 16a įsikūrusiame „loftų“ kvartale, 4 tūkst. kvadratinių metrų užimančiose erdvėse laikinai persikels visas miesto gyvenimas: įsikurs ne tik įvairios parodos, instaliacijos, bet ir muziejai, kavinės, turgus, vyks įvairios dirbtuvės, mados pristatymai, elektroninės muzikos vakarėliai.

„Dizaino savaitgalis“ šiemet dizaino naujoves pirmą kartą pristatys ne tik uždarose erdvėse, bet ir atvirame ore: pirmąją renginio dieną, ketvirtadienį viename „loftų“ kvartalo kiemų bus atidarytas pirmas Lietuvoje dizaino parkas. Jame vyks įvairūs pasirodymai, performansai. Taip pat bus pristatyta baldų dizaino konkurso [neformate] retrospektyva, apimanti daiktus nuo suolelių iki daugiafunkcinių dizaino objektų. Dizaino parko atidarymo „vinis“ – specialiai šia proga sukurtas vieno labiausiai vertinamų pasaulyje ispanų dailininko Lino Lago graffiti.

„Dizaino savaitgalis“ tęsis keturias dienas: Profesionalų diena (ketvirtadienis), Publikos diena (penktadienis), Šeimos diena (šeštadienis) ir Turgaus diena (sekmadienis). „Siekiame į „Dizaino savaitgalį“ pakviesti kuo įvairesnę auditoriją: nuo dizaino „vilkų“ iki kultūriniu miesto gyvenimu besidominčių šeimų su mažais vaikais. Laikinai pakeisime viso miesto gyvenimo ritmą“, – pasakojo renginio organizatorė Dalia Mauricaitė.

„Didžiausio lankytojų srauto tikimės nuo penktadienio, kai ne tik dizaino profesionalai, bet ir kiekvienas, bent truputį besidomintis dizainu ir naujovių ieškantis miestietis turės kuo užsiimti iki pat ankstaus ryto“, – pasakojo D. Mauricaitė.

„Dizaino savaitgalis“ yra nepriklausoma „Dizaino savaitės“ dalis. 2010 m. renginį aplankė virš 6000 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...