2010 Rugpjūčio 10

Nuostoliai

Pirmiausia bus kompensuojami būsto nuostoliai

veidas.lt

Premjerą pavaduojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako, kad pirmiausia ketinama kompensuoti nuostolius, kuriuos savaitgalį siautusi vėtra padarė gyventojų būstui.

“Tikrai manau, jog sprendimų rasime tokių, kad žmonėms, kurių būstui, ten, kur jie gyvena, padaryta žala, pirmiausia būtų šie nuostoliai kompensuoti”, – apsilankiusi Varėnos rajone žurnalistams sakė I.Šimonytė.

“Kiti nuostoliai, kaip ūkiniai pastatai, galbūt kapinės ir panašūs žmonėms svarbūs dalykai gali būti vėlesnio laikotarpio dalykas. Pirmiausia reikia sutvarkyti situaciją taip, kad žmonės galėtų gyventi savo namuose”, – Sarapiniškių kaime sakė ministrė.

Kartu su prezidente į vėtros nusiaubtą gyvenvietę atvykusi I.Šimonytė sakė, kad stichinių nelaimių padarinių likvidavimui yra skirtas Vyriausybės rezervo fondas, kuris šiuo metu yra ribotas, todėl nuostolius reikia dalintis “broliškai”.

“Manau, kad kooperuosime lėšas. Žiūrėsime, kiek draudimas dengs tų nuostolių, kiek savivaldybė galės kompensuoti. Vyriausybės rezervas dabar yra apribotas, ko gero, 4 mln. litų iš viso – daugiau Vyriausybės rezervo negu jo yra skirti nėra įmanoma. Reikia turėti omenyje, kad yra nukentėjusių ir daugiau savivaldybių, ir tuos nuostolius reikės kažkaip broliškai pasidalinti naudojant tas viešąsias lėšas”, – aiškino Finansų ministerijos vadovė.

Pasak I.Šimonytės, Varėnos rajono savivaldybė elgiasi teisingai “darydama darbus iš karto ir palikdama pinigų klausimą vėlesniam laikui, todėl, kad žmonėms reikia gyventi dabar”.

Rugpjūčio 8-osios naktį škvalas Lietuvoje nusinešė mažiausiai keturių žmonių gyvybes – du vyrai žuvo Varėnos rajone, dvi moterys – Prienų bei Šiaulių rajonuose. Dar du žmonės Varėnos rajone užvirtus medžiui buvo smarkiai sužaloti.

Savivaldybės, kelininkai, miškininkai padarytą žalą skaičiuoja milijonais litų.

Nuo škvalo smarkiai nukentėjo Kaunas, Varėnos, Alytaus, Trakų ir Šalčininkų rajonai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...