2011 Liepos 01

Pirkėjai iš užsienio nekilnojamojo turto rinkos nedrebina

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tačiau pastebimos įtakos, anot ekspertų, šie pirkėjai rinkai nedaro, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Daugiausia perkantieji – rusai ir baltarusiai, kurie Lietuvoje įsigyja ir prabangių apartamentų poilsiui, ir abejotinų statinių, neva padedančių gauti vizą.

Registrų centro sudaryta pastarųjų metų nekilnojamojo turto Lietuvoje pirkusių užsieniečių statistika rodo, kad gausiausiai šalyje apsiperka kaimynai iš Rusijos, Baltarusijos ir Latvijos.

Taip pat nemažai nekilnojamojo turto įsigyja Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir JAV gyventojai, tiesa, pastarieji dažniau šį turtą paveldi.

Registrų centro duomenimis, Lietuvoje nekilnojamojo turto sandorių, kuriais turtas perleistas užsieniečiams, itin sumažėjo 2009 metais, tačiau jau pernai kone visose kaimyninėse šalyse jų įvykdyta daugiau. Daugiausia apsiperkančiose Rusijoje, Baltarusijoje perimto turto sandorių per pastaruosius metus tik gausėjo. Kasmet vis daugiau nekilnojamojo turto Lietuvoje įsigijo ir Danijos, Estijos, Izraelio, Lenkijos, Prancūzijos piliečiai.

Iš Baltarusijos ir Rusijos Lietuvoje turtą per pastaruosius metus įsigijo tik fiziniai asmenys.

Juridinių pirkėjų šiemet daugiausia užfiksuota iš Jungtinės Karalystės, jie pirko 22 objektus. Pernai gausiausiai nekilnojamojo turto Lietuvoje įsigijo Latvijos (21) ir Danijos (26), 2009 m. – Švedijos (22) kapitalo juridiniai asmenys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...