2011 Gegužės 18

Pietų Europai derėtų daugiau dirbti

veidas.lt

BFL

Vokietijos kanclerė Angela Merkel reagavo į rinkėjų pyktį dėl finansinio gelbėjimo paketų euro zonos šalims, pareiškusi, kad žmonės Pietų Europoje turėtų vėliau eiti į pensiją ir trumpiau atostogauti, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

“(Žmonės) šalyse, tokiose kaip Graikija, Ispanija ir Portugalija, neturėtų eiti į pensiją anksčiau nei Vokietijoje. Visi turėtume vienodai stengtis; tai yra svarbu”, – Vokietijos naujienų agentūra DPA citavo A. Merkel pasisakymą antradienio vakarą.

Kanclerė, kuri buvo griežtai kritikuojama už tai, kad pritarė planui paskolinti dešimtis milijardų eurų Graikijai, Airijai ir Portugalijai, pridūrė, kad Europos Sąjungoje (ES) reikėtų suvienodinti atostogų suteikimo tvarką.

“Negalime turėti (vienodos) valiutos, kai vienas žmogus gauna labai daug atostogų, o kitas labai mažai. Ilgalaikėje perspektyvoje tai negali pasiteisinti”, – DPA citavo 56 metų politikės žodžius per vieną jos partijos renginį Vokietijos vakariniame mieste Mešedėje.

Vokietija šiuo metu palaipsniui didina išėjimo į pensiją amžių nuo 65 iki 67 metų, siekdama sumažinti biudžeto deficitą, nors vyriausybė prognozuoja, kad jis šiemet neviršys ES nustatytų kriterijų dėl stabilaus ūkio augimo.

Vokietija, kurios ekonomika yra didžiausia Europoje, skyrė daugiausiai lėšų pastariesiems bankrutuojančių Bendrijos narių gelbėjimo paketams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...