2011 Birželio 08

JAV Vokietija yra svarbesnė nei kada nors anksčiau

veidas.lt

AFP

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo susitikimo Vašingtone pradžioje pabrėžė transatlantinės partnerystės svarbą. B. Obama pavadino Vokietiją “viena svarbiausių mūsų sąjungininkių”. A. Merkel savo ruožtu pabrėžė, kad Vokietija pasaulyje neturi geresnio partnerio kaip JAV, praneša agentūra AFP.

A. Merkel garbei antradienio rytą buvo surengta oficiali sutikimo ceremonija. B. Obama su žmona Mišele (Michelle) pasitiko kanclerę Baltųjų rūmų sode. Viešnios garbei nuaidėjo 19 saliuto salvių.

Po to A. Merkel ir B. Obama tęsė pokalbius Ovaliniame kabinete.

Savo sveikinimo kalboje JAV prezidentas pabrėžė, kad, nepaisant didėjančios besivystančių šalių reikšmės, Vašingtono santykiai su Vokietija yra “svarbesni nei kada nors anksčiau”. Jie esą yra be galo svarbūs saugumo užtikrinimui ir gerovei visame pasaulyje.

A. Merkel padėkojo B. Obamai už puikų sutikimą. Ji pareiškė, kad Vokietija ir Europa neturi geresnio partnerio kaip JAV.

Berlyno ir Vašingtono santykiai pastaruoju metu nebuvo labai geri. Pirmiausiai sprendimas dėl karinės intervencijos Libijoje ir Vokietijos susilaikymas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje sukėlė susierzinimą abiejose Atlanto pusėse. Tačiau Vokietijos užsienio reikalų ministras Gidas Vestervelė (Guido Westerwelle) Vašingtone pabrėžė, kad tokie nuomonių skirtumai negali pakenkti partnerystei su JAV.

B. Obama ir A. Merkel jau pirmadienio vakarą kartu vakarieniavo viename Vašingtono restorane. Vokietijos delegacijos šaltinių duomenimis, čia buvo kalbama tarptautinėmis temomis.

Antradienio vakarą A. Merkel bus įteikta Laisvės medalis – aukščiausias civilinis JAV apdovanojimas. 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...