2011 Birželio 08

B. Obama įteikė A. Merkel Laisvės medalį

veidas.lt

AFP

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) antradienio vakarą Baltuosiuose rūmuose Vašingtone Vokietijos kanclerei Angelai Merkel (Angela Merkel) įteikė Laisvės medalį – aukščiausią JAV civilinį apdovanojimą.

Savo kalboje jis pavadino A. Merkel “laisvės triumfo simboliu”, nes ji yra pirmoji rytų vokietė, kaip kanclerė tarnaujanti suvienytai Vokietijai. Be to, anot B. Obamos, ji įėjo į istoriją, tapdama pirmąja Vokietijos vyriausybės vadove moterimi.

“Aš negalėjau įsivaizduoti, kad kada nors Baltųjų rūmų Rožių sodelyje iš Amerikos prezidento priimsiu Laisvės medalį, – sakė A. Merkel, turėdama omenyje, jog yra gimusi DDR. – Ir patikėkite, šis apdovanojimas yra tikrai labai jaudinantis momentas”.

Kreipdamasi į B. Obamą, A. Merkel pareiškė: “Jūs esate tvirtų įsitikinimų žmogus. Savo aistra ir geros ateities vizijomis jūs jaudinate žmones ir Vokietijoje”. Laisvės medalis yra puikios Vokietijos ir Amerikos partnerystės simbolis, pabrėžė ji.

Jau per prieš tai vykusį valstybinį banketą, skirtą kanclerei ir jos aukšto rango delegacijai, B. Obama apdovanojimą A. Merkel pagrindė jos laisvės siekiu ir pasirengimu ardyti barjerus.

Per B. Obamos kadenciją iki šiol valstybinis banketas Vašingtone buvo surengtas tik Kinijos, Indijos ir Meksikos prezidentams. A. Merkel per prieš tai vykusį susitikimą su prezidentu pavadino JAV geriausiu Vokietijos ir Europos partneriu.

JAV Laisvės medalis, toks koks yra dabar, nuo 1963-iųjų įteikiamas žmonėms, daug prisidėjusiems “prie JAV saugumo ar nacionalinių interesų, pasaulio taikos ir kultūrinių ar kitų svarbių viešų reikalų”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...