2010 Rugpjūčio 03

Dvišaliai santykiai

Pietų Afganistane Lietuvos lėšomis rekonstruota mokykla

veidas.lt

Afganistano pietuose Zabulo provincijoje esančiame Suri kaime liepos 19 dieną atidaryta mokykla, kurios rekonstrukciją finansavo Lietuvos specialioji misija Afganistane.

Ji mokyklos renovacijai  lėšas skyrė atsižvelgdama į Afganistano pietuose tarnaujančių Lietuvos karių iniciatyvą ir paramos prašymą.

Pagal pasirašytą projekto sutartį lėšos buvo skirtos vietos administracijai. Ji buvo atsakinga už rekonstrukcijos darbus ir lėšų panaudojimą. Projekto vykdymą prižiūrėjo Lietuvos kariai.

Švietimo įstaiga Suri kaime dėl prastos pastato būklės buvo uždaryta prieš metus, o remonto darbai prasidėjo prieš du mėnesius. Mokykloje buvo išmūryta nauja siena, įstatyti geležiniai vartai, nauji langai, pastatyti nauji stalai ir suolai mokiniams, sutvarkytas mokyklos kiemas: pasodinti medžiai, krūmai, suremontuota vandenį pumpuojanti pompa.

Atidarymo ceremonijos metu Lietuvos kariai dviem šimtams mokinių padalijo mokyklinius reikmenis. Dar penki šimtai būsimiems mokiniams skirtų reikmenų komplektų buvo perduoti mokyklai.

Vietos administracijos vadovas atidarymo ceremonijoje pasidžiaugė, kad mokykla vėl pradėjo veikti ir padėkojo už rekonstrukciją Zabulo provincijos atkūrimo grupei (PAG) ir lietuviams. Anot jo, mokykla buvo atidaryta pagerėjus saugumo situacijai regione.

Parama Afganistano švietimo sektoriui – viena iš prioritetinių Lietuvos koordinuojamo vystomojo bendradarbiavimo sričių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...