- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pietų Afganistane Lietuvos lėšomis rekonstruota mokykla

Autorius: veidas.lt | 2010 08 03 @ 09:29 | Lietuva | No Comments

Afganistano pietuose Zabulo provincijoje esančiame Suri kaime liepos 19 dieną atidaryta mokykla, kurios rekonstrukciją finansavo Lietuvos specialioji misija Afganistane.

Ji mokyklos renovacijai  lėšas skyrė atsižvelgdama į Afganistano pietuose tarnaujančių Lietuvos karių iniciatyvą ir paramos prašymą.

Pagal pasirašytą projekto sutartį lėšos buvo skirtos vietos administracijai. Ji buvo atsakinga už rekonstrukcijos darbus ir lėšų panaudojimą. Projekto vykdymą prižiūrėjo Lietuvos kariai.

Švietimo įstaiga Suri kaime dėl prastos pastato būklės buvo uždaryta prieš metus, o remonto darbai prasidėjo prieš du mėnesius. Mokykloje buvo išmūryta nauja siena, įstatyti geležiniai vartai, nauji langai, pastatyti nauji stalai ir suolai mokiniams, sutvarkytas mokyklos kiemas: pasodinti medžiai, krūmai, suremontuota vandenį pumpuojanti pompa.

Atidarymo ceremonijos metu Lietuvos kariai dviem šimtams mokinių padalijo mokyklinius reikmenis. Dar penki šimtai būsimiems mokiniams skirtų reikmenų komplektų buvo perduoti mokyklai.

Vietos administracijos vadovas atidarymo ceremonijoje pasidžiaugė, kad mokykla vėl pradėjo veikti ir padėkojo už rekonstrukciją Zabulo provincijos atkūrimo grupei (PAG) ir lietuviams. Anot jo, mokykla buvo atidaryta pagerėjus saugumo situacijai regione.

Parama Afganistano švietimo sektoriui – viena iš prioritetinių Lietuvos koordinuojamo vystomojo bendradarbiavimo sričių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pietu-afganistane-lietuvos-lesomis-rekonstruota-mokykla

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.