2012 Gegužės 23

Pereiti prie skaitmeninės televizijos padės nemokama telefono linija (PR)

veidas.lt


Likus kiek mažiau nei pusmečiui iki analoginės antžeminės televizijos išjungimo, pradėta teikti informacinė ir finansinė pagalba. Tikimasi, kad papildomos priemonės padės gyventojams sklandžiau įveikti šį technologinį pokytį.

Artėjant spalio 29-ajai, kai bus išjungta analoginė antžeminė televizija, Susisiekimo ministerija primena, kad mažesnes pajamas gaunantys asmenys jau gali gauti kompensacijas skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, ir praneša apie nemokamą konsultacinį telefono numerį.

Kompensacijos – iki 100 Lt

Susisiekimo ministerija skelbia, kad mažas pajamas gaunantiems asmenims perėjimas prie skaitmeninės antžeminės televizijos gali būti visiškai nemokamas arba pigesnis, nes jiems už perkamą skaitmeninės televizijos priedėlį, anteną ar naujesnį televizorių (jei turima įranga netinkama skaitmeniniam signalui priimti) bus skiriamos iki 100 Lt vienkartinės kompensacijos.
„Kompensacijas gauti galės vieni gyvenantys arba bendrai gyvenantys asmenys, kurių vieno nario mėnesio pajamos siekia mažiau kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio, tai yra 525 Lt. Kompensacijos už išlaidas skaitmeninės televizijos įrangai įsigyti pradėtos teikti likus pusei metų iki analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir bus teikiamos po šios datos praėjus beveik mėnesiui, iki lapkričio 20 d.“, – kompensavimo tvarką aiškina susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Nemokama telefono linija 8 800 00 150

Nuo šiol, kilus klausimų dėl skaitmeninės televizijos, bus galima skambinti visą parą veiksiančiu nemokamu numeriu 8 800 00 150. Kompetentingi konsultantai suprantamai teiks naudingą informaciją apie priedėlius, dekodavimo korteles, televizoriaus programavimą žiūrėjimui, konsultuos kitais su skaitmenine televizija susijusiais klausimais.
Konsultacijos telefonu bus teikiamos tiek skaitmenine televizija jau besinaudojantiems, tiek prie jos dar tik ketinantiems pereiti asmenims. Skambučiai numeriu 8 800 00 150 nemokami. Planuojama, kad operatyvus konsultantų darbas gyventojams supaprastins informacijos paiešką, o pagalba telefonu iš esmės palengvins perėjimo prie skaitmeninės televizijos procesą.

Speciali paieška tinklalapyje www.skaitmenine2012.lt

Daug aktualios ir praktiškos informacijos apie perėjimą prie skaitmeninės televizijos taip pat galite rasti specialiame tinklalapyje www.skaitmenine2012.lt. Jame taip pat veikia nauja paieškos sistema. Tinklalapyje esančiame paieškos laukelyje pagal pateiktus nurodymus įvedus savo gyvenamosios vietos duomenis, paieškos sistema pateiks išsamią informaciją, kokios rūšies skaitmeninę televiziją galite matyti ir kokie tiekėjai konkrečioje teritorijoje siūlo skaitmeninės televizijos paslaugas.
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, per praėjusius metus skaitmeninės televizijos vartotojų pagausėjo daugiau nei penktadaliu (21,5 proc.), todėl Lietuva pagal skaitmeninės televizijos skvarbos pokytį Europoje užima ketvirtą vietą.

Kam svarbi spalio 29 diena
Susirūpinti dėl analoginės antžeminės televizijos išjungimo turi tik tie gyventojai, kurie nemokamas televizijos programas žiūri naudodamiesi kambario, lauko ar kolektyvinėmis antenomis. Mokamos televizijos paslaugomis besinaudojantiems gyventojams niekuo rūpintis nereikia – viskuo pasirūpins paslaugos tiekėjas. Norėdami įsitikinti, ar jūsų televizorius tinkamas skaitmeninei antžeminei televizijai žiūrėti, jo dokumentuose ar ant televizoriaus ieškokite užrašo DVB-T MPEG-4, reiškiančio, kad jis gali priimti skaitmeninį signalą. Kitu atveju būtina įsigyti TV priedėlį ar naujesnį televizorių su skaitmeninio signalo imtuvu.

Kilus klausimų dėl skaitmeninės televizijos, galima skambinti visą parą veikiančiu trumpuoju numeriu 8 800 00 150. Kompetentingi konsultantai suprantamai teiks naudingą informaciją apie priedėlius, dekodavimo korteles, televizoriaus programavimą žiūrėjimui, konsultuos kitais su skaitmenine televizija susijusiais klausimais. Konsultacijos telefonu nemokamos.

Informacija nemokamu telefonu 8 800 00 150
Daugiau informacijos internete www.skaitmenine2012.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. skaitmeniniai tv skaitmeniniai tv rašo:

  skaitmenine2012.tk

 2. Mindaugas Mindaugas rašo:

  Kodel neveikia taip reklamuojamas telefonas?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...