2012 Balandžio 19

Įpusėjo didžiausio Lietuvoje pramonės statybos projekto statybos darbai

veidas.lt

Vienintelės šalyje cemento gamintojos, AB „Akmenės cementas“, modernios sauso klinkerio gamybos linijos statyba sėkmingai įsibėgėja. Tai yra šiuo metu stambiausias pramonės statybos projektas Lietuvoje, kurio vertė sudaro apie 350 mln. litų. Atitinkant aukštus efektyvumo ir aplinkosaugos standartus, šiuo projektu siekiama modernizuoti bendrovės gamybos procesus bei per metus ketvirtadaliu padidinti cemento gamybos apimtis.

Statybos darbus vykdo generalinis rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“, vadovaudamasis inžinerinių konsultacijų bendrovės „Sweco Lietuva“ parengtais projektais. Projekte taip pat dalyvauja daugiau kaip 10 vietos ir užsienio bendrovių.

 

Šis statybos projektas yra įspūdingos apimties. Jam kartu su partneriais iš Šveicarijos rengėme itin sudėtingus techninį ir darbo projektus, apimančius 40 naujų ir rekonstruotinų statinių, kurių aukštis siekia iki 125 metrų. Suskaičiavome, kad jeigu visus projekto dokumentus sudėtume į vientisą juostą, jos ilgis viršytų 20 km“, – teigia Valdas Babaliauskas, autorinę statybos priežiūrą vykdančios bendrovės „Sweco Lietuva“ Pramonės ir infrastruktūros padalinio vadovas.

 

Įgyvendinant šį projektą, bendrovėje „Akmenės cementas“ esančios šlapio proceso krosnys keičiamos modernia sauso klinkerio gamybos linija. Naujoji linija leis pagaminti iki 1,5 mln. t cemento per metus, kai dabartinių dviejų gamybos linijų pajėgumai siekia 1,2 mln. t per metus. Įdiegus sauso būdo gamybos liniją, bendrovės energijos ir iškastinio kuro sąnaudos turėtų sumažėti atitinkamai po 30 proc., o aplinkos tarša – ketvirtadaliu. Tikimasi, kad iki 2013 m. pabaigos naujoji linija veiks visišku pajėgumu.

 

Anot V.Babaliausko, vienas didžiausių iššūkių ir inžinieriams, ir statybininkams – nestabdant gamybos procesų ir esamų linijų, nedidelėje teritorijoje vykdyti naujos linijos statybos darbus. Minėti darbai, pradėti praėjusių metų pavasarį, atliekami pagal planą ir šiuo metu įpusėjo. Dabar vykdomas sudėtingas antžeminės dalies statybos darbų etapas.

 

Atšilus orams, galime didinti darbo tempus visose statybos projekto grandyse. Šiuo metu statybos aikštelėje vidutiniškai dirba 220-250 žmonių, šis skaičius vėliau išaugs iki 300-350. Dabar esame pakloję 22 tūkst. m3 betono iš planuojamų 30 tūkst. m3. Iki šiol statyboms pagaminta ir pateikta daugiau kaip 3500 t iš numatytų 7300 t statybinių metalo konstrukcijų, į statybos vietą atgabenta daugiau kaip 3600 t armatūros, o tai sudarytų pilną 60 vagonų geležinkelio sąstatą“, – teigia Egidijus Urbonas, AB „Panevėžio statybos trestas“ projekto vadovas.

 

Taip pat montuojama ir technologinės linijos įranga, šiuos darbus prižiūri Vokietijos kompanijos specialistai. Likusioji įrangos dalis jau netrukus turėtų pasiekti Lietuvą iš Egipto Aleksandrijos uosto. Bendra technologinės įrangos vertė siekia 155 mln. litų.

 

AB „Akmenės cementas“ pernai pagamino beveik 1 mln. t cemento ir pasiekė prieš ekonominę krizę buvusį gamybos lygį, o bendrovės metinė apyvarta siekė 218 mln. Lt (159 mln Lt, 2010 m.). Anksčiau įmonė daugiausia produkcijos realizuodavo Lietuvoje, o šiuo metu beveik pusę eksportuoja į užsienio rinkas: Kaliningrado sritį, Latviją, Lenkiją, Baltarusiją, Suomiją ir Švediją.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...